Třebíčský trenér Roman Mejzlík připravuje na tyto dva těžké duely od začátku týdne a o nadcházejícím dvojzápase hovořil už minulou neděli po vysokém vítězství nad Boskovicemi. „Musíme se připravit na příští víkend, kde nás čekají dva silní soupeři," řekl po zhodnocení posledního střetnutí kouč Horáků.

Ten od dnešního derby Vysočiny i nedělního zápasu na půdě vedoucího Písku očekává kvalitní hokejovou podívanou. „Bude to především boj o body a my se na to dobře připravíme, abychom obě utkání zvládli. Každý zisk je pro nás dobrý," má jasno třebíčský lodivod, který oba soupeře zná.

„S Brodem jsme davkrát hráli v přípravě a byly to dobré zápasy. Písek loni hrál velmi dobře, a pokud krádr vhodně doplnil, tak by se mohl pohybovat na špici," uvedl na adresu obou soupeřů Mejzlík.

Kormidelník Horácké Slavie se na začátku sezony nechce pouštět do odhadů, jak jednotlivé týmy v soutěži dopadnou, i když se právě Havlíčkův Brod i Písek jeví jako hlavní konkurenti Třebíče v boji o čelo tabulky.

„Po třech zápasec, kdy ještě všichni proti sobě nehráli, těžko určovat, kdo se kde umístí. My chceme hrát co nejvýše a k tomu potřebrujeme jako každý jiný tým body," má jasno šéf třebíčské střídačky, který by měl dnes mít k dispozici kompletní kádr.

To mu může jeho protějšek dnešního derby Richard Cachnín závidět. Ovšem i přes některé absence chce Mejzlíkův někdejší spoluhráč z Jihlavy či Havlíčkova Brodu na ledě Horácké Slavie uspět.

„Především řešíme, s jakým kádrem do Třebíče odjedeme, protože nám čtyři kluci zůstali na marodce. Pravděpodobně nám vypomůžou junioři z A-týmu. Od zápasů očekávám oboustranně kvalitní hokej. Třebíč trénuje Roman Mejzlík, se kterým jsem hrál, takže je to vždy vyhecovanější zápas. Určitě si pojedeme pro nějaké body," nechal se slyšet brodský kouč.

Hokejové menu
Liga juniorů – pátek: Třebíč – H. Brod (18.00). Neděle: Písek – Třebíč (18.50).
Liga st. dorostu – sobota: Warrior Brno – Třebíč (14.30). Neděle: Třebíč – Frýdek-Místek (12.30).
Liga ml. dorostu – neděle: Krkonoše – Třebíč (13.00).
Liga žáků – sobota: Třebíč – Chotěboř (st. B 14.15 a ml. D 12.15). Neděle: Třebíč – H. Brod (st. 17.00 a ml. 15.00).