Juniorka prodloužila vítěznou sérii na sedm zápasů

Velké Popovice, Třebíč – Dalších deset nastřílených gólů a šest bodů. To je výsledek víkendového dvojzápasu hokejistů Horácké Slavie, kteří v 15. kole juniorské ligy vyhráli ve Velkých Popovicích, následně doma porazili Tábor a dosáhli tak sedmého vítězství za tři body v řadě. Třebíčští mladíci figurují na druhém místě tabulky skupiny Střed druhé nejvyšší soutěže o skóre za vedoucím Pískem.

30.11.2015

Podobně jako při prvním vzájemném utkání v Třebíči bylo živo zejména před brankou Velkých Popovic. Hokejisté Horácké Slavie (v bílém) nastříleli šest branek i n na ledě Středočechů, odkud si přivezli plný počet bodů.Foto: Jiří Mokrý

VEL. POPOVICE – TŘEBÍČ 4:6
Divácky nejatraktivnější podívanou nabídlo hned úvodní dějství. Hosty zkraje poslal do vedení Matov a na vyrovnávající branku domácích z 11. minuty odpověděl Maštera vzápětí. Netrvalo dlouho a Matov svým druhým gólem v zápase zvýšil. Třebíčský útočník v 16. minutě zkompletoval hattrick a zdálo se, že zbytek utkání bude jen formalitou. Jenomže pak zabraly Velké Popovice a do první sirény se stačily soupeři přiblížit na rozdíl jediné branky.

„Divoký zápas. Vedli jsme 4:1, ale potom jsme podlehli nějakému sebeuspokojení, domácí bojovali a podařilo se jim snížit na 4:3," komentuje trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci se po zbytek střetnutí museli o výsledek obávat. Hostitelé totiž cítili šanci a snažili se po změně stran strhnout vedení na svou stranu. Jenže střídající brankář Šoustal byl proti a ve 32. minutě zvýšil Burian. „Ve druhé třetině jsme byli pod tlakem. Popovice měly hodně šancí a nás v té chvíli podržel Roman. Tato fáze byla pro výsledek utkání rozhodující. My jsme se ubránili tlaku soupeře a dokázali dát z protiútoku gól na 5:3," oddychl si třebíčský kouč.

Pohledný hokej se hrál i v závěrečné dvacetiminutovce, která se nesla ve snaze domácích s výsledkem ještě něco udělat, ale hostující obrana na čele se střídajícím brankářem Šoustalem byla pevná jako skála. Definitivu dal Horákům na konci duelu střelou do prázdné branky Urban.

„V poslední třetině se hra vyrovnala a byly tam šance na obou stranách. Gól jsme dali až při power-play do prázdné brány. Nebylo to jednoduché utkání na velkém hřišti a soupeř bojoval do poslední chvíle a my jsme rádi, že jsme tam vyhráli," hodnotí Mejzlík.
Branky a nahrávky: 11. Teršíp (Prokopec), 17. Hroboň (Kopejtko), 17. Maňas (Široký, Honc), 42. Mareček – 1. Matov (Všetečka), 12. Maštera (Tichý), 12. Matov (Bednář, Všetečka), 16. Matov (Maštera), 32. Burian (Kajnar), 60. Urban (Burian, Kajnar). Rozhodčí: Jechoutek – Štětina, Svobodová. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 38. Třetiny: 3:4, 0:1, 1:1. Třebíč: Svoboda (17. Šoustal) – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Tichý, Burian, Wasserbauer, Hort, Matov, Kajnar, Maštera, Bednář.

TŘEBÍČ – TÁBOR 6:3
Mladíkům Horácké Slavie to lepilo i ve druhém víkendovém zápase. Třebíč opět narazila na vyrovnaného soupeře, ale měla mezi tyčemi lepšího brankáře a hlavně byla produktivnější.

„Byl to podobný zápas jako v Táboře. Soupeř hrál dobře a my jsme dávali góly. Rozhodlo to, že my jsme měli lepšího gólmana i lepší koncovku a byli šťastnějším mužstvem," má jasno domácí lodivod Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci nezačali zrovna nejlépe a po 37 vteřinách inkasovali. Neuběhly však ani dvě minuty a Maštera vyrovnal. Ještě do první přestávky překlopili vedení na stranu Horáků Urban a podruhé skórující Maštera.

„Lehké utkání to nebylo, po pár vteřinách jsme dostali branku, ale hned se nám naštěstí podařilo srovnat a pak jsme dokázali odskočit. Tábor ale hrál velice dobře a má silné hráče na puku," chválil soupeře třebíčský kormidelník.

Domácí v prostřední části přidali zásluhou Jiráka a Bednáře další dvě branky a vedli už 5:1. Tábor odpověděl pouze jednou. „Ve druhé třetině hodně střílela obě mužstva na branku, poměr střel byl 16:20. Pro diváka dobře, že se pořád něco děje. My jsme přežili tlak i šance hostů, odskočili," nechal se slyšet trenér Horáků.

Po změně stran padlo po jedné brance na každé straně a Třebíč si připsala sedmé vítězství v řadě. „Ve třetí třetině jsme si to pohlídali. Na jejím začátku jsme přečkali oslabení a pak měli i trochu štěstí. Jsme rádi, že jsme opět za víkend získali šest bodů a máme slušnou produktivitu a velice dobře nám chytají gólmani," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 2. Maštera (Kajnar, Urban), 6. Urban (Šimka, Wasserbauer), 16. Maštera (Wasserbauer), 24. Jirák (Burian), 28. Bednář (Všetečka, Pokorný), 53. Matov (Všetečka, Šimka) – 1. Blažek (Dudák), 37. Brož (Skalický), 43. Martin Novák (Václav Prchal). Rozhodčí: Honza – Vašíček, Horký. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Střely: 41:40. Diváci: 50. Třetiny: 3:1, 2:1, 1:1. Třebíč: Svoboda – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Tichý, Jirák, Burian, Wasserbauer, Hort, Matov, Kajnar, Maštera, Kučera, Bednář.

30.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Mladíci Horácké Slavie pelhřimovské Medvědy vůbec nešetřili

Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Politika není kamenolom, aby ji museli dělat jen muži, říká jednička Zelených

Vysočina - Jedinou květinou mezi trny na Vysočině je jednička kandidátky Zelených Veronika Hana Konvalinková.

Lipník zvítězil už popáté v řadě

Třebíčsko – Boj o špici se vyrovnal. Vedoucí Třebelovice prohrály v Chlístově a jejich náskok na čele tabulky okresního přeboru se po 11. kole ztenčil na bod. Ten na lídra chybí Přibyslavicím, které uspěly na hřišti fotbalistů rezervy Jemnicka. Nejlepší formu má v současné době Lipník, který naplno bodoval už pětkrát v řadě a posunul se na čtvrté místo.

OD SOUSEDŮ: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.