TŘEBÍČ – ORLOVÁ 13:0

Do zápasu lépe vstoupili domácí, ale úvodní tlak nezužitkovali. Dočkali se až v 11. minutě, kdy otevřel skóre David Vítek. Do první přestávky se ještě prosadili postupem času Martin Dočekal, Roman Kadela a znovu kapitán Vítek.

Druhé dějství probíhalo v podobném duchu, jako to první. Gólově se prosadili třebíčští Martin Dočekal a třikrát David Vítek, jenž nejprve dovršil hattrick a poté vstřelil další dvě branky! Účet druhé třetiny uzavřel Eduard Kadela, jenž stanovil skóre na průběžných 9:0.

Do třetího dějství nastoupili hostitelé s náhradním brankářem Milanem Májem. Zápas se již pouze dohrával, ale přesto se Třebíčané radovali z dalších přesných zásahů. Konečné skóre se zastavilo na úctyhodných třinácti brankách. Střelecky se prosadili v posledním dějství David Vítek, dvakrát Eduard Kadela a skóre jednoznačného utkání uzavřel Patrik Giz.

„Prvních deset minut jsme vyčkávali, s čím soupeř vyrukuje, ale pak jsme dali dva rychlé góly, po třetině vedli čtyři nula a tím jsme to zlomili. Pak soupeř hrál na můj vkus příliš odevzdaně,“ hodnotí trenér Třebíče Kamil Pokorný.

Branky a nahrávky: 11. Vítek (R. Kadela, Čtveráček), 13. Dočekal (Kotrba, Krutiš), 15. R. Kadela (Dočekal, Belatka), 18. Vítek (R. Kadela, Klíma), 25. Dočekal (Vondráček, Belatka), 31. Vítek (Klíma, R. Kadela), 33. Vítek (Klíma), 37. Vítek (Klíma), 39. E. Kadela (Klíma), 45. Vítek (Klíma), 46. E. Kadela (Klíma, Vítek), 59. E. Kadela (Vítek, Klíma), 59. Giz (Křenek, Krutiš). Třetiny: 4:0, 5:0, 4:0. Rozhodčí: Kubičík. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Třebíč: Wolf (40. Máj) - R. Kadela, Čtveráček, Belatka, Kún, Kotrba, Dvořák, Švaříček - Klíma, Vítek, E. Kadela - Vondráček, Krutiš, Dočekal - Kesner, Křenek, Giz.

PROSTĚJOV – TŘEBÍČ 2:9

Třebíčané po vysoké výhře z minulého utkání usnuli na vavřínech a po úvodní dvacetiminutovce prohrávali 1:2. „Kluci ještě byli duchem na utkání proti Orlové. Tak jsem o přestávce musel v kabině udělat vítr a probrat je,“ prozrazuje třebíčský kouč Kamil Pokorný. Jeho svěřenci tak do druhé části nastoupili jako vyměnění a do poloviny střetnutí otočili průběh na 5:2 ve svůj prospěch.

Po zbytek utkání měli mladí Horáci zápas pod kontrolou a ukazatel skóre se zastavil za stavu 9:2 pro Třebíč. „V desáté minutě druhé třetiny jsme ten zápas zlomili a pak už jsme vše měli pod kontrolou, ale vůbec nejsem spokojen, protože takto laškovat nelze. Musíme hrát koncentrovaně po celé utkání,“ má jasno třebíčský lodivod.

Ten však svůj tým za favorita nepovažuje. „Rozhodně se jednoznačně nedá říci, že bychom do první ligy nepatřili. Náš kádr je sice kvalitní, ale úzký, mám patnáct hráčů a jednoho gólmana. Všichni nebudou pořád zdraví. Start máme výborný, ale zatím neznáme kvalitu ostatních soupeřů,“ dodal šéf třebíčské lavičky.

Branky Třebíče: Klíma 3, Dočekal 2, Kesner, Krutiš, Vondráček, Křenek. Třetiny: 2:1, 0:4, 0:4. Třebíč: Wolf (Máj) - R. Kadela, Čtveráček, Belatka, Kún, Kotrba, Dvořák, Švaříček - Klíma, Vítek, E. Kadela - Vondráček, Krutiš, Dočekal - Kesner, Křenek, Giz, Vyhnálek.