Vítězství nad Zubry se ale nerodilo lehce. „Bylo to velice těžké utkání se soupeřem, který má dobrý pohyb, a to nám dělá problémy," vysvětluje domácí trenér Roman Mejzlík.

Úvodní dějství nabídlo bojovný hokej se šancemi na obou stranách, ale bez gólového efektu.

„V první třetině jsme měli dvakrát puk před prázdnou bránou, ale nepodařilo se nám jej dopravit do sítě. Přerov měl také pár příležitostí, ale podržel nás brankář (David Svoboda - pozn. aut.)," pochválil svého gólmana třebíčský lodivod.

V prostřední části se jeho tým dostal dvěma slepenými góly Marcela Juráně do vedení. „Ve druhé třetině jsme zjednodušili hru, začali trošku víc střílet a tečovat puky, které se k nám odrážely častěji," komentuje třebíčský kormidelník.

Domácí útočník Juráň ve 36. minutě pláchl soupeři ve vlastním oslabení a dokonal hattrick. „Využili jsme chybu, kterou udělal soupeř při přesilovce a dali z toho gól," těšilo šéfa třebíčské střídačky.

Hosté se dostali ke slovu vzápětí, když po parádní akci v téže přesilovce otřel svojí střelu o tyč Svobodovy branky Zavřel a snížil. Horákům vrátil tříbrankové vedení těsně před druhou sirénou Mašek 4:1.

„Celkově jsme se ve druhé části prosadili střelecky čtyřikrát a to bylo pro vývoj utkání rozhodující," má jasno trenér Horácké Slavie.

Závěrečná dvacetiminutovka už na branky tak bohatá nebyla. Hrála se vyrovnaná partie, kde hostitelé drželi dvoubrankový náskok a soupeř se naopak snažil nepříznivý vývoj zvrátit.

Zkraje třetí třetiny vrátil Zubry do zápasu svým druhým gólem v utkání Zavřel. Domácí kontrovali Salákovým gólem do prázdné brány při závěrečné power-play Přerova. „Zápas byl vyrovnaný a napínavý až do konce. Jsem rád, že jsme získali tři body," uzavřel hodnocení Mejzlík.

TŘEBÍČ - PŘEROV 5:2

Branky a nahrávky: 28. Juráň (Hort), 29. Juráň (Hodek, Salák), 36. Juráň, 40. Mašek (Salák, Hort), 60. Salák (Juráň) 36. Zavřel (Helešic, Müller), 43. Zavřel (Helešic, Müller). Rozhodčí: Kopeček Polák, Rampír. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Třetiny: 0:0, 4:1, 1:1.

Horácká Slavia Třebíč: Svoboda - Matov, Roupec, Juráň, Hodek, Abrahám, Pelikán, Šimka, Jaroslav Tůma, Všetečka, Urban, Wasserbauer, Maštera, Hort, Jakub Tůma, Salák, Mašek.

Ostatní výsledky 12. kola Ligy juniorů skupiny B: Hradec Králové - Havířov 3:2, Poruba - Vsetín 8:3.