TŘEBÍČ – PÍSEK 5:2
Domácím vstup do zápasu nevyšel a soupeř využil hned první přesilovku. Horáci ale dokázali ještě do první přestávky třemi přesnými zásahy odpovědět. „Hodně těžké utkání, soupeř byl zdatný a my jsme měli špatný vstup do zápasu. Byli jsme brzy vyloučení a dostali gól. Naštěstí se nám to podařilo ještě v první třetině aktivní hrou otočit," oddychl si třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci nepodali v prostředním dějství zrovna optimální výkon a Písek se díky tomu kontaktní brankou vrátil do zápasu. „Ve druhé třetině jsme propadli herně i v osobních soubojích. Soupeř měl víc ze hry, ale naštěstí dal jen jeden gól," komentuje trenér Horácké Slavie.

Třebíči se ale podařilo po změně stran vedení uhájit a v závěru vítězství pojistit. „Do třetí třetiny jsme šli s tím, že se za stavu 3:2 nemáme kam hrnout a počkáme si na chyby. Hosté opět byli aktivnější a my jsme to díky jejich nemohoucnosti a našemu brankáři přečkali. Šance jsme měli také, ale i naše koncovka byla slabá. Byla to dřina, ale jsme rádi, že se nám to podařilo dotáhnout do vítězného konce," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 11. Roupec (Abrahám), 13. Všetečka, 16. Juráň (Vantuch, Mašek), 52. Hort (Pavlas, Tůma) 57. Roupec (Hort, Pelikán)- 3. Vlk (Hřebíček), 26. Koutenský (Vlk). Rozhodčí: Homola, Jeletz, Kuřítko. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 57. Třetiny: 3:1, 0:1, 2:0. Třebíč: Svoboda (Juda) - Matov, Roupec, Juráň, Abrahám, Pelikán, Jirák, Oburka, Šimka, Kučera, Tůma, Všetečka, Hort, Pavlas, Vantuch, Mašek.

CHRUDIM – TŘEBÍČ 2:6
Oba aktéři rozehráli vyrovnanou partii. Jedinou trefu první třetiny měl na svědomí třebíčský Hort. Vyrovnávající gól neplatil. „Utkání začalo vyrovnaně s aktivní hrou obou mužstev. My jsme šli do vedení. Domácím se podařilo v poslední minutě vyrovnat, ale protože hráč, který dal branku, nebyl uveden v zápise, branka naštěstí pro nás nemohla být uznána," vysvětluje hostující kouč Roman Mejzlík. Jeho svěřenci měli po změně stran více ze hry, ale převahu střelecky příliš nevyjádřili. „Ve druhé třetině jsme domácí přestříleli, ale z tlaku vytěžili jen dvoubrankový náskok," komentuje kouč Horácké Slavie.

Chrudim kousala nejvíce zkraje závěrečného dějství. „Domácí začali velkým tlakem a my se jen s velkým štěstím ubránili. Potom jsme přidali další branky a utkání v pohodě dohráli," hodnotí Mejzlík, který mohl být spokojen, ale… „Průběh utkání ovlivnila administrativní chyba. Taková jsou ale pravidla a my byli rádi, že jsme si udrželi neporazitelnost," řekl závěrem šéf třebíčské střídačky.
Branky a nahrávky: 26. Kopečný (Štěpánek, J. Polák), 53. Kopečný (Štěpánek, J. Polák) – 15. Hort (Jirák), 22. Juráň (Pavlas), 27. Juráň (Horký, Jirák), 47. Hort (Roupec), 52. Kučera (Horký, Všetečka), 59. Horký (Všetečka). Rozhodčí: Horýnek. Vyloučení: 5:3, navíc Bohuněk (CHR) 10 min. OT. Využití: 0:2. Diváci: 85. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:3. Třebíč: Svoboda – Matov, Roupec, Juráň, Abrahám, Pelikán, Jirák, Oburka, Šimka, Kučera, Všetečka, Horký, Hort, Pavlas, Mašek.