TŘEBÍČ – VELKÉ POPOVICE 4:1

Hosté i přes konečný výsledek vůbec na ledě nepůsobili odevzdaným dojmem. Právě naopak, po herní stránce podali horší výkon domácí, kteří v první třetině prohrávali, ale stačili ještě do přestávky vyrovnat Vantuchem.

„Utkání jsme odehráli katastrofálně. Měli jsme obrovský problém s velmi dobře bruslícím a důrazně hrajícím soupeřem. My jsme naopak nebruslili vůbec, nešla nám přihrávka a nic se nám nedařilo. Zápas jsme nějakým způsobem ubojovali a uhráli díky tomu, že nás dnes podržel brankář a soupeř byl nemohoucí," komentuje třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci se ve druhé třetině dostali do jednobrankového vedení Salákem, a tak bylo v závěrečné o co hrát. „Měli jsme štěstí, že se nám podařilo dát nějaké góly v závěru, ale jinak to utkání bylo po celou dobu otevřené a klepali jsme se o výsledek," zvedá varovný prst trenér Horácké Slavie.

Ten byl rád pouze za vítězství, které jeho tým pojistil až v úplném závěru Roupec s Tůmou, ale s výkonem hráčů měl až na dvě výjimky ke spokojenosti daleko.

„Tři body bereme s tím, že námi nastavenou laťku držel jen brankář Svoboda a Honza Salák, na kterého bylo hodně faulů, ale jinak ty výkony byly katastrofální. Doufám, že jsme si tím vybrali slabší chvilku," hodnotí šéf třebíčské střídačky.

Branky a nahrávky: 16. Vantuch (Salák, Matov), 24. Salák (Vantuch, Abrahám), 51. Roupec (Jirák), 59. Tůma (Hort) – 3. Maňas (Freisler). Rozhodčí: Hejduk – Jeletz, Horký. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 54. Třetiny: 1:1, 1:0, 2:0. Třebíč: Svoboda (Šoustal) – Matov, Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Tůma, Hort, Salák, Vantuch, Mašek.


KOLÍN – TŘEBÍČ 1:2 sn

Kouč Horácké Slavie Roman Mejzlík byl s předvedenou hrou spokojenější. Jeho svěřenci se ujali vedení v 15. minutě závěrečného zápasu základní části zásluhou Matova. Hubený náskok vydržel hostům až do 56. minuty.

„Předvedli jsme lepší výkon než minule proti Popovicím. Celé utkání probíhalo v podobném duchu. Hrálo se ve slušném tempu, kde se střídaly příležitosti na obou stranách. My jsme šli do vedení v první třetině a to jsme drželi, někdy s velkým štěstím, až do posledních minut," komentuje třebíčský lodivod.

Kolín vyrovnal čtyři minuty před třetí sirénou z trestného střílení. O osudu zápasu tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější a získali bonusový bod Horáci.

„V závěru jsme nezvládli situaci při napadání a pustili domácí do brejku. Ten jsme vyřešili faulem a z následného trestného střílení Kolín vyrovnal. Nájezdy jsme zvládli lépe," uzavřel hodnocení trenér Třebíče.

Branky a nahrávky: 56. Spitzer (TS) – 15. Matov (Salák, Tůma), rozhodující nájezd Abrahám. Rozhodčí: Barek – Čížek, Huryta. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 48. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:0. Třebíč: Svoboda – Matov, Roupec, Hodek, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Tůma, Hort, Jakub Tůma, Salák, Vantuch, Mašek, Kabelka.