Hned zítra ve 33. kole zavítají na sever Moravy, kde se střetnou s o dvě příčky výše postavenou Sarezou Ostravou.
Třebíčští mladíci se krčí na samotném chvostu tabulky se sedmibodovou ztrátou na předposlední Vsetín a začátkem týdne vedení sáhlo ke změně trenéra, kdy Štěpána Oberreitera nahradil Roman Vondráček, jenž vytvořil trenérský tandem s Karlem Šefčíkem.


Nový kouč má za úkol pozvednout tým, aby podával konkurenceschopné výkony s cílem zachovat extraligovou příslušnost pro Třebíč.
Romana Vondráčka čeká dnes premiérové vystoupení proti Kometě, která patří mezi konkurenty v boji o udržení. „Nemůžeme po tak krátké době očekávat žádné razantní změny, ale v týdnu jsme kvalitně potrénovali a myslím si, že mužstvo je dostatečně připravené,“ je přesvědčen nový trenér.


„Když se jim to podaří prodat a vrátí se týmový duch a bojovnost, tak bychom měli bodovat,“ dodává.
Třebíčská juniorka se pro dnešní duel bude muset obejít bez zraněného obránce Jiřího Čtveráčka. Naopak by měl nastoupit kapitán David Vítek, který sice občas dostává příležitost v prvním týmu Horácké Slavie. „Dnes určitě nastoupí, a zítra se uvidí podle situace,“ prozradil trenér „áčka“ Kamil Pokorný.


Třebíčští pro zbývající zápasy musí zapomenout na pohlednou hru a hrát účelně. „Určitě taktika bude spočívat v zabezpečené obraně, soupeřovu rozehrávku budeme napadat už v útočné třetině a samozřejmě se budeme spoléhat na rychlé brejky,“ prozrazuje třebíčský lodivod.


Ten o dnešním soupeři nemá téměř žádné poznatky. „Naposledy jsem viděl Kometu hrát v Třebíči během letní přípravy, ale skutečně nevím, co se od té doby změnilo. Určitě nás nečeká nic snadného,“ předpokládá šéf třebíčské lavičky.


V posledním letošním utkání třebíčští mladíci zajíždějí na led ostravské Poruby, kde je čeká další záchranářský duel. „Na severu Moravy se těžko hraje, ale my nemáme co ztratit a ze soupeře žádný přehnaný respekt nemáme. Budeme bojovat a pokusíme se odtud nějaký ten bod přivézt,“ je odhodlaný třebíčský kouč.