ŽĎÁR N. S. – TŘEBÍČ 0:8
Derby Vysočiny mělo jednoznačný průběh. Hosté nováčka soutěže za celý zápas téměř k ničemu nepustili. Třebíč sice vedla po úvodním dějství jen brankou Tůmy, ale po změně stran pěti góly rozhodla. Hostující hráči v závěrečné dvacetiminutovce ještě vítězství zvýraznili dalšími třemi přesnými zásahy.

„První třetinu jsme odehráli velice dobře, dali gól a ve druhé části jich přidali víc. Díky tomu, že jsme soupeře nepouštěli do šancí, jsme měli zápas pod kontrolou. Naše hra dozadu se hodně zlepšila a výkon byl podpořen brankářem. Dali jsme celkem osm gólů, takže veškerá spokojenost," hodnotí kouč Horácké Slavie Roman Mejzlík.
Branky a nahrávky: 11. Tůma (Matov, Šimka), 26. Matov (Tůma, Všetečka), 29. Tůma (Erat, Matov), 30. Matov, 34. Tůma (Urban), 35. Tůma (Všetečka), 42. Urban (Burian, Pokorný), 59. Matov (Všetečka, Hort). Rozhodčí: Suchý – Křivohlavý, Šťastná. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Třetiny: 0:1, 0:5, 0:2. Třebíč: Šoustal – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Erat, Tůma.

PÍSEK – TŘEBÍČ 2:3
Utkání o první místo v tabulce nabídlo divácky atraktivní hokej. Hosty nastartovala využitá přesilovka Vštetečkou v úvodu. Šance měl i favorizovaný celek domácích, ale obrana soupeře na čele s brankářem Svobodou odolávala. Už v páté minutě zvýšil střelou zápěstím Wasserbauer. Ještě do první sirény zvýšil už na 3:0 pro Horáckou Slavii svým druhým gólem Všetečka. „Do Písku jsme přijeli zejména bránit, nikam se bezhlavě nehnat a šetřit síly, protože je nás málo. První třetina se nám povedla náramně, dali jsme tři góly a chtěli, pokud možno, zápas neztratit," pravil třebíčský trenér Roman Mejzlík.

Jihočeši pokračovali ve vysokém tempu i po změně stran. Hostitelé měli puk častěji na hokejkách, ale třebíčská defenziva je do zakončení ve druhé třetině příliš nepouštěla. „Obranná taktika se nám vyplácela a po dvou třetinách jsme vedli 3:0, i když soupeř šance měl," nechal se slyšet kormidelník Horácké Slavie.

Hostujícímu gólmanovi vydrželo čisté konto až do začátku třetí části, kdy protlačil kotouč za Svobodova záda Jiřinec. Písek měl po zbytek zápasu tlak, ale v závěru stačil při závěrečné power-play podpořené přesilovkou už jen korigovat na konečných 2:3 Volfem.
„Inkasovali jsme až na začátku třetí části, ale soupeř nám dal druhý gól až při závěrečné hře bez brankáře šest na čtyři. Podali jsme dobrý výkon směrem do obrany a podržel nás i brankář. Dvě třetiny nám vyšly a nakonec to na vítězství stačilo," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 41. Jiřinec (Klas), 59. Volf (Koutenský, Kozák) – 3. Všetečka (Hort), 5. Wasserbauer (Burian, Urban), 7. Všetečka (Hort). Rozhodčí: Hornáček – Flegl, Karda Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 89. Třetiny: 0:3, 0:0, 2:0. Třebíč:
Svoboda – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Erat, Tůma.