TŘEBÍČ – HAVLÍČKŮV BROD 4:1
Duel rivalů z Vysočiny pohledný hokej nenabídl. „Soupeř nastoupil v kombinované sestavě. Měl nějaké kluky nemocné nebo zraněné a to nám pomohlo. Nicméně hosté hráli velice dobře. Nám v první třetině chyběl pohyb a dlouho jsme se dostávali do zápasu," komentuje domácí kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci se dlouho nemohli prosadit a po pěti minutách hry ve druhé třetině pustili hosty do vedení. Nakonec byli rádi, že stačili do přestávky alespoň srovnat. „Pořád jsme hledali snadnější cestu do brány a Brod nám to neumožňoval. Do půlky zápasu jsme hráli špatně a soupeř nás potrestal, když využil naší nedůslednosti v obraně. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat," oddychl si trenér Horácké Slavie.

V těchto fázích utkání stačili hosté držet výsledkově krok. „Trápí nás nějaká viróza, tři kluci jsou na marodce, den před zápasem se nám ještě na tréninku zranil Honza Lobo a jeden hráč je dlouhodobě zraněný. Přijeli jsme v okleštěné sestavě, ale první dvě třetiny jsme splnili cíl - zabránit soupeři v tlaku," potvrzuje kormidelník Havlíčkova Brodu Richard Cachnín.

Závěrečné dějství už ovládli Třebíčští a třemi góly rozhodli. „Do poslední třetiny jsme šli s tím, že budeme hrát trpělivě. Věřili jsme tomu, že ti čtyři beci soupeře budou pod tlakem dělat chyby a to se také stalo. Od druhé půlky zápasu můžeme být s výkonem spokojení a hlavně jsme dali hezké góly. Nakonec to dopadlo dobře, ale utkání vůbec nebylo jednoduché a jsme rádi, že jsme to umlátili," hodnotí třebíčský lodivod.

Jeho protějškovi nezbylo než soupeři pogratulovat. „Ve třetí třetině jsme už byli přetížení a domácí během dvou minut rozhodli. Třebíč vyhrála zaslouženě. My jsme vydrželi hrát jednoduchý hokej a 50 minut se soupeřem držet krok, ale v závěru nám síly rychle ubývaly," shrnul Cachnín.
Branky a nahrávky: 28. Kajnar (Maštera), 42. Matov (Hort, Všetečka), 50. Všetečka (Matov, Bednář), 54. Wasserbauer (Urban, Kajnar) - 25. Cejpek (Hlídek). Rozhodčí: Czubaj – Bernard, Kříž. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 50. Třetiny: 0:0, 1:1, 3:0. Třebíč: Svoboda - Pokorný, Šimka, Hodek, Wasserbauer, Veškrna, Hort, Bernat, Kučera - Matov, Bednář, Všetečka - Urban, Kajnar, Maštera - Tichý, Jirák, Burian – Abrahám. Havlíčkův Brod: Adam - Lacina, Suchý, Vacek, Bancíř, Motl, Jelínek, Kraučuk, Hlídek, Polák, Přibyl, Křížek, Kittler, Cejpek.

PÍSEK – TŘEBÍČ 3:2 sn
Po vítězném derby absolvovali svěřenci Romana Mejzlíka přímý souboj o první místo. „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání na ledě vedoucího celku a letos zřejmě největšího aspiranta na vítězství ve skupině," má jasno trenér Horácké Slavie.

Lídr měl v úvodním dějství více ze hry a převahu korunoval gólem do šatny. „Zápas se nám moc nepovedl. Domácí byli hokejovější, rychlejší a důraznější. V závěru první třetiny jsme při naší přesilovce vyrobili několik hrubých chyb a v poslední sekundě soupeři darovali branku," mrzelo třebíčského kouče.

Po změně stran jeho tým srovnal, ale Písek si ještě do druhé přestávky vzal vedení zpět. „Ve druhé třetině se nám podařilo srovnat, ale domácí poté využili přesilovku," posteskl si šéf hostující střídačky.

Horáci si vynutili samostatné nájezdy, ovšem na ty prohráli. „Ve třetí třetině jsme srovnali, ale při samostatných nájezdech pokračoval náš nepovedený výkon. Gólmana Písku jsme nepřekonali ani jednou. Jen díky našemu výbornému brankáři jsme získali bod, který je vzhledem k předvedenému výkonu pro nás dobrý," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 20. Suchan (Frühauf), 28. Duchoň (Vlk, Koutenský), rozhodující nájezd: Vlk - 24. Matov (Všetečka, Bednář), 44. Všetečka (Bednář, Wasserbauer). Rozhodčí: Pražák - Oudes, Mareš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 94. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1. Třebíč: Svoboda - Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Veškrna, Tichý, Burian, Wasserbauer, Hort, Matov, Kajnar, Maštera, Bednář.