Junioři v Šumperku nakonec vydolovali pouze bod

Třebíč/Šumperk - Hokejoví junioři Horácké Slavie nejprve 30. extraligovém kole na domácím ledě proti Olomouci i přes vydařený úvod zápasu málem obdrželi „desítku“. Poté v rámci 31. kola zajížděli na kluziště šumperských Draků, kde prohrávali o dvě branky, ale přesto dokázali utkání dovést do prodloužení, ve kterém opět obdrželi gól.

15.12.2008

TŘEBÍČ – OLOMOUC 1:9

Domácí až na jednu chybu ve středním pásmu, kdy se Olomoučtí dostali do přečíslení, tu pohotovým zákrokem napravil brankář Adam Wolf, byli aktivnější.

Hned ve druhé minutě Třebíčští využili první přesilovou hru. Dočekal na modré čáře našel kapitána Davida Vítka, a ten pohotovou střelou k tyči poslal svůj tým do vedení.

V páté minutě se šikovně až před hostujícího brankáře proháčkoval Jaroš, kterého soupeřovi obránci nezastavili ani za cenu faulu, ale při zakončeni nedokázal puk zvednout, a tak nechal vyniknout gólmana.

V další obrovské šanci tečoval Dočekal těsně vedle. V 10. minutě třebíčští hráči chybnou rozehrávkou ve vlastní obranné třetině ztratili puk, a nebýt Wolfa, jenž proti střele včas povyjel a kotouč ukryl do lapačky, mohlo být vyrovnáno.

To nakonec přišlo, když v tři minuty před první sirénou byl při útočné snaze ve středním pásmu sporně zastaven Jordan a z následného protiútoku Hanáci vyrovnali. A aby toho nebylo málo, tak hosté ještě v závěru úvodního dějství využili přesilovku.

Ve druhé části to šlo s třebíčskými hráči z kopce, jako by je ovlivnil závěr předchozí dvacetiminutovky, a toho Olomoučtí náležitě využívali a ve 24. minutě po individuální akci pohodlně zvýšili.

Za dvě minuty se hráči Horácké Slavie mohli vrátit do zápasu, to by ale museli využít dvojnásobnou početní převahu, která trvala jednu minutu a 33 vteřin. Soupeře sice zamkli v jeho obranném pásmu, ale z tlaku kromě dvou nepřesných střel od modré a jedné nepřesné dorážky do poloodkryté branky nic nevytěžili.

To hosté zanedlouho potrestali z rychlého brejku střelou pod víko. Ve 37. minutě Hanáci prakticky rozhodli o osudu utkání a svým pátým gólem vyhnali Wolfa z branky. Nahradil jej Petr Telecký.

Poslední třetina se dohrávala už jen z povinnosti. Odevzdaní hostitelé ještě čtyřikrát inkasovali. Minutu před závěrečnou sirénou Telecký skvělým zákrokem proti samostatnému úniku olomouckého hráče zachránil svůj tým před potupnou desítkou.

„Začali jsme výborně, ale nedokázali jsme i přes tutové šance svůj náskok navýšit, a to soupeř stoprocentní střeleckou úspěšností potrestal,“ litoval třebíčský lodivod Štěpán Oberreiter.

Branky a nahrávky: 3. Vítek (Dočekal). Třetiny: 1:2, 0:3, 0:4. Třebíč: Wolf (38. Telecký) - Mečiar, Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Belatka, Švaříček, R. Kadela – Vítek, Kesner, Klíma – E. Kadela, Jordan, Dočekal – Křenek, Němec, Vondráček – Sochor, Krutiš, Vyhnálek.

ŠUMPERK – TŘEBÍČ 3:2 pp

Od začátku měli více ze hry Třebíčští, jmenovitě Kesner, jemuž vyloženou šanci zmařil domácí brankář.

K další střele se ve vlastním oslabení dostal hostující Dvořák, ale dopadl stejně jako jeho spoluhráč. Při první vážnější šanci Šumperských se vyznamenal Adam Wolf.

Jako první v duelu povolil třebíčský gólman, když ve 13. minutě hostitelé využili přesilovou hru. Hosté se pokoušeli odpovědět, ale domácí gólman byl proti.

V úvodu druhého dějství Draci zvýšili na 2:0 a na Třebíč by si už nikdo nevsadil. Ovšem hosté se nevzdávali. V 25. minutě Jakub Klíma z dorážky v přesilovce snížil a všechno bylo jinak.

Hráči Horácké Slavie ožili a snažili se vyrovnat, ale další šance nevyužili. Šumperští měli příležitost pojistit vedení, ovšem Třebíč měla v brance Wolfa, který fantastickým zákrokem udržel svým spoluhráčům naději. A tak udeřilo na druhé straně. Lukáš Němec byl před soupeřovou brankou důrazný a vyrovnal.

Na začátku třetí třetiny domácí sahali po vedoucí brance, ale opět zaúřadoval Wolf, který své spoluhráče držel i nadále. Utkání nakonec dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase domácí rozhodli o tom, že druhý bod zůstane v Šumperku už v první minutě. „Zase to nešťastné prodloužení,“ posteskl si trenér Třebíče.

„I když jsme dva nula prohrávali, je ten bod spíše ztráta. Zase jsme obdrželi dva laciné góly a nedali spoustu šancí,“ litoval třebíčský kouč.

Branky a nahrávky: 25. Klíma (Kesner, R. Kadela) , 35. Němec (Vondráček, Krutiš). Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0 - 1:0. Třebíč: Wolf - Belatka, Dvořák, Jaroš, R. Kadela, Mlejnek, Rajský, Švaříček – E. Kadela, Kesner, Klíma - Křenek, Jordan, Dočekal - Sochor, Němec, Vondráček – Krutiš.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.