Poslední duel v Třebíči ovládli domácí. „Využili jsme pomalejšího začátku soupeře, a i když byla první třetina z obou stran dobrá, odskočili jsme na dva góly. Hosté byli i přes nepříznivý stav pořád aktivní a nás to stálo hodně sil, ale ubránili jsme to," řekl po vítězném domácím zápase nad Pískem trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Horší to bylo pro jeho tým na půdě Jihočechů, odkud si odvezl bod za porážku po samostatných nájezdech. „Zápas se nám moc nepovedl. Domácí byli hokejovější, rychlejší i důraznější. Navíc jsme chybami při naší přesilovce darovali soupeři první gól zápasu na konci první třetiny. A když jsme ve druhé části vyrovnali, Písek využil přesilovku. Ve třetí třetině jsme znovu srovnali a dotáhli utkání do nájezdů, náš nepovedený výkon pokračoval a nedali jsme ani jeden," shrnul po utkání v Písku třebíčský kouč.

Právě na jih Čech se jeho svěřenci vrací. „Očekáváme, že se bude hrát podobně jako u nás. To znamená rychlé utkání plné osobních soubojů a fyzicky náročné. Domácí budou chtít odčinit zatím jedinou porážku v soutěži, kterou jsme jim připravili právě my," nechal se slyšet Mejzlík, který sílu dnešního soupeře zná.
„Písek má velmi kvalitní tým, mají dostatek hráčů. Řada hráčů má zkušenosti s dospělým hokejem," uvedl na adresu Jihočechů šéf třebíčské střídačky.
Třebíč v neděli hostí Velké Popovice, které Horákům při posledním vzájemném měření sil zatopily. „Kromě utkání s Boskovicemi jsou všechny zápasy náročné a je potřeba udržet koncentraci po celou dobu. Příkladem může být třeba naše poslední utkání v Popovicích, kdy jsme lehce vedli a z jasného zápasu vlastními chybami nabídli domácím drama až do konce. Nakonec jsme rozhodli až gólem do prázdné brány," zvedá varovný prst Mejzlík.
Jeho týmu vyšel vstup do nového roku náramně. Třebíč nejprve vyprovodila poslední Boskovice 21 góly a poté nasázela šest branek i Havlíčkovu Brodu. Horácká Slavia si tak vylepšila skóre, které má o patnáct gólů lepší než vedoucí Písek. Celek z Vysočiny by rád na tyto výsledky jak v Písku, tak i doma proti Velkým Popovicím rád navázal. „Cíl je pro každé utkání stejný – vyhrát každé utkání," nechal se slyšet třebíčský kormidelník.

Hokejové menu
Liga juniorů – skupina Střed
Pátek: Boskovice - Havlíčkův Brod, Písek – TŘEBÍČ, Velké Popovice – Krkonoše, Tábor – Chrudim, Kolín - Jindřichův Hradec. Neděle: Boskovice - Jindřichův Hradec, Chrudim – Kolín, Krkonoše – Tábor, TŘEBÍČ - Velké Popovice (10.30), Havlíčkův Brod – Písek.

Liga st. dorostu – sk. B (Východ)
Pátek: Šumperk - Warrior Brno, TŘEBÍČ - Jablonec nad Nisou (18.00). Sobota: TŘEBÍČ - Jablonec nad Nisou (12.00), Warrior Brno – Přerov. Neděle: Šumperk – Kolín.