Třebíčští mladíci na domácím ledě přivítali Hradec Králové, se kterým po celou dobu dotahovali. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Horáci.

Od samotného úvodu byl k vidění dynamický hokej. Třebíčští měli optickou převahu. V sedmé minutě se do šance dostal třebíčský Kastner, který byl ze zadu faulován a následovalo trestné střílení, které sám postižený neproměnil. O deset minut později se tatáž situace opakovala, ale na druhé straně. Další rozdíl byl v tom, že hostující hráč penaltu využil – 0:1.

Hráči Horácké Slavie stačili odpovědět ještě do přestávky. V 19. minutě kombinaci první třebíčské lajny zakončil Vondráček.

Ve 28. minutě domácí chybovali ve vlastní přesilovce při rozehrávce, a to Hradečtí potrestali – 1:2. Ovšem hostitelé zaváhání stačili napravit ještě v téže početní výhodě, kdy Dočekal propálil z kruhu vše, co mu stálo v cestě. Jenomže byli to hosté, kdo šel do kabin s jednobrankovým vedením.

Po třech minutách třetí třetiny ale bylo opět vyrovnáno. Počáteční tlak přetavil v branku na 3:3 Nahodil. Radost Horácké Slavie však trvala jen pět minut, kdy se Východočeši naposledy dostali do vedení. V 52. minutě ujel hostující obraně Paták a i když byl faulován, tak v pádu dokončil kličku brankáři a zajistil tak svému celku prodloužení.

Na to došlo i přesto, že střelec vyrovnávajícího gólu pět minut před třetí sirénou udeřil protihráče loktem do hlavy a obdržel za to pětiminutový trest. Při následné šarvátce byl vyloučen na dvě minuty i hradecký hokejista.

Při hře čtyři na čtyři mohl poslat Třebíč poprvé do vedení Šulc, který ujel obraně soupeře, ale blafákem minul branku. Východočeši následnou tříminutovou přesilovku nevyužili.

V nastaveném čase sice měl Hradec několik možností rozhodnout, ale domácí podržel brankář Wolf.

O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Po první sérii byl stav 1:1, když se za domácí prosadil Dočekal a za hosty Březina. Po druhé sérii se nakonec radovali Třebíčští. Šulc proměnil a Wolf na závěr vychytal hradeckého Čápa.

„Po každé jsme prohrávali a pokaždé jsme to dotáhli, což ukazuje na nějakou morálku toho mužstva. Ti hráči se semkli a dopadlo to, jak to dopadlo. Dělali jsme chyby, některé z nich soupeř využil, některé ne, ale o tom je hokej. My jsme si na svou šanci počkali, góly dali také a ve finále to rozhodli, takže jsme spokojení,“ hodnotí třebíčský kouč Roman Mejzlík.

TŘEBÍČ – H. KRÁLOVÉ 5:4 sn
Branky a nahrávky: 20. Vondráček (Krutiš, Dočekal), 30. Dočekal (Kotrba, Vondráček), 44. Nahodil (Vlašín, Šulc), 52. Paták (Belatka), rozhodující nájezd Šulc - 17. Březina, 28. Vlček, 40. Bujňák (Březina, Vlček), 49. Stehno (Vlček, Čáp). Rozhodčí: Kubičík - Chocholouš, Skopal. Vyloučení: 12:12, navíc Vysloužil (TRE) 10 min a do konce utkání, Paták (TRE) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 335. Třetiny: 1:1, 1:2, 2:1. Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Kotrba, Čtveráček, Belatka, Kún, Vyhnalík, Pálka - Vondráček, Krutiš, Dočekal - Šulc, Vysloužil, Paták - Kastner, Vlašín, Nahodil.