H. BROD – TŘEBÍČ 1:6
Úvodní dějství krajského derby branku nepřineslo. „První třetinu se hrál velice dobrý hokej s pohybem, ale na obou stranách chybělo zakončení nebo finální přihrávka," komentuje hostující lodivod Roman Mejzlík.

Po změně stran jeho svěřenci otevřeli skóre zásluhou Všetečky a na vyrovnání soupeře ihned odpověděli Urbanem. „Ve druhé části jsme šli do vedení, ale dostali jsme gól na 1:1. Důležité však bylo, že jsme soupeři hned po buly znovu odskočili. Brod byl v této pasáži nebezpečný, ale my jsme je do vedení nepustili," popisuje zlomový moment zápasu kormidelník Horácké Slavie, jehož tým ještě do druhé přestávky zvýšil Juráněm.

Třebíč poslední dvacetiminutovku vyhrála a díky Všetečkovi i dokonanému hattricku Juráně dovedla utkání do vítězného konce. „V závěrečné třetině jsme měli hodně vyloučených. I když jsme jí vyhráli 3:1, tak nás stála hodně sil. Nemohli jsme zapojit do zápasu všechny hráče a bylo to zbytečné. Většinou se jednalo o fauly, které žádnou nebezpečnou situaci u brány neřešily," má jasno Mejzlík.
Branky a nahrávky: 32. Hlídek (Suchý) – 28. Všetečka (Juráň), 32. Urban (Kajnar), 40. Juráň (Pokorný, Bednář), 44. Všetečka (Juráň), 51. Juráň (Hort, Bednář), 53. Juráň (Hort). Rozhodčí: Pilný – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. Diváci: 89. Třetiny: 0:0, 1:3, 0:3. Třebíč: Svoboda – Pokorný, Šimka, Wasserbauer, Veškrna, Hort, Kučera – Všetečka, Urban, Tichý, Abrahám, Burian, Kajnar, Juráň, Tůma, Bednář.

TŘEBÍČ – PÍSEK 5:3
Úvod duelu prvních dvou týmů tabulky vyšel lépe Horákům, kteří se dvěma slepenými góly ujali vedení. „Využili jsme zaváhání soupeře na začátku zápasu a odskočili mu. První třetina byla však z obou stran dobrá. Hosté měli lepší pohyb a my zase dali góly. To nás uklidnilo," má jasno třebíčský trenér Roman Mejzlík.

Po změně stran se na obou stranách přiostřilo a padlo po jedné brance na každé straně. „Od druhé třetiny byla hra trošku rozháraná častými vyloučeními. My jsme se na to připravovali, protože jsme věděli, že Písek má velmi dobré mužstvo a hraje aktivně jak v pěti, tak i ve čtyřech," podotýká domácí kouč.

Hodně se vylučovalo i v závěrečném dějství. Hostitelé nejdříve zvýšili využitou přesilovkou čtyři na tři Matovem na 4:1. Písek se vrátil do zápasu dvěma góly v rozmezí tří minut. Klid na třebíčské hole vnesl až gól Všetečky dvě minuty před koncem.

„Dneska nás to stálo hodně sil, dvakrát jsme hráli ve třech a ubránili to. K poslední třetině těžko něco dodávat. Byly tam zbytečné emoce, ale to k tomu patří. Dvě dobrá mužstva se utkala o čelo tabulky. Hosté i přes nepříznivý stav byli pořád aktivní. Měli jsme tři beky na trestné lavici a chvíli museli hrát na dva obránce. Zvládli jsme to a musím klukům za oba zápasy poděkovat," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 7. Bednář (Matov, Všetečka), 8. Burian (Jirák, Abrahám), 28. Kajnar (Juráň, Šimka), 47. Matov (Všetečka, Kabelka), 58. Všetečka – 32. Hřebíček (Koupal), 55. Pouch (Javůrek), 58. Turek (Vlk). Rozhodčí: Homola – Jeletz, Šťastná. Vyloučení: 12:9, navíc Juráň – Ruda oba 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 2:0, 1:1, 2:2. Třebíč: Svoboda – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Kabelka, Abrahám, Jirák, Burian, Wasserbauer, Hort, Matov, Kajnar, Juráň, Bednář.