Třebíčští mladíci měli předešlý víkend utkání s Jindřichovým Hradcem odložené, a tak k mistrovskému zápasu nastoupili po dvanácti dnech týdnech. „Po trošku delší pauze jsme se dostávali do tempa těžce, ale utkání jsme měli pod kontrolou," komentoval po vítězném duelu domácí trenér Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci krajského rivala přehrávali, ale z 65 střel na branku vytěžili jen pět branek. Zatímco hosté vystřelili na gólmana pouze devětkrát.
Skóre otevřel v osmé minutě Matov a minutu před první sirénou zvýšil Hort. Tentýž hráč se podruhé zapsal do listiny střelců krátce po změně stran a v polovině utkání přidal čtvrtou trefu Horácké Slavie Nejedlý.

„Až na pár špatných momentů jsme odehráli dobré utkání a můžeme být spokojení jak s hrou do obrany, tak i do útoku. Gólů mohlo samozřejmě padnout," má jasno třebíčský lodivod. Domácí byli nepřesní v koncovce zejména v poslední části, kdy se prosadil už jen střelec úvodního gólu Matov, který tak brankový účet zápasu symbolicky uzavřel. Další akce byly buď překombinované a nebo střelci neměli správně seřízená mířidla.
„Ve třetí třetině jsme se do šancí dostávali lehce, protože soupeř už trošku odpadl," hodnotí šéf třebíčské střídačky.

Jeho svěřence už ve středu čeká dohrávka 20. kola druhé, ve které na domácím ledě vyzve Písek. A právě loňský vítěz nejvyšší soutěže bude mnohem těžším oříškem než Plameny ze Žďáru. „Doufám, že jsme nechali nějaké branky na středu, kdy přijede soupeř trošku odolnější a musíme se na to dobře připravit," nechal se slyšet kouč Horácké Slavie.

TŘEBÍČ – ŽĎÁR N. S. 5:0
Branky a nahrávky: 8. Matov (Dvořák, Nejedlý), 19. Hort (Dvořák, Nejedlý), 22. Hort, 29. Nejedlý (Dvořák, Matov), 45. Matov (Dvořák, Svoboda Karel). Rozhodčí: Pokorný - Jeletz, Kuřítko. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 49. Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0.
Třebíč: Vorčák (Šoustal) - Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Burian, Wasserbauer Jiří, Strnad, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Caha, Nejedlý, Svoboda Karel, Dvořák.
Žďár nad Sázavou: Neubauer (Peška) - Klíma, Jankovský, Macky, Geba, Březina, Juráš, Jirčík, Nedvěd, Spurný, Rozmarín.