PÍSEK – TŘEBÍČ 2:7
Hosté přicestovali na jih Čech s obavami, které se ale nenaplnily. „Jeli jsme tam s tím, že to nebude jednoduché utkání. Písek předtím těsně prohrál s Hradcem (2:4), a to ještě podle našich zpráv dostal dva nešťastné góly. Naštěstí se tyto obavy nepotvrdily. Domácí tentokrát neměli svůj den a my jsme byli lepší ve všech směrech," pravil trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci si vypracovali luxusní náskok už v úvodním dějství. „Převahu jsme vyjádřili čtyřmi góly už v první třetině. Tím jsme to utkání v podstatě rozhodli a pak měli hru pod kontrolou," těšilo hostujícího lodivoda.

Třebíč bez výraznějších problémů dovedla zápas do vítězného konce. „Klukům nebylo co vyčíst, dobře hráli směrem dopředu a chyby vzadu minimalizovali. Hráli jsme také disciplinovaně. Zápas se povedl, ale soupeř nám to usnadnil," hodnotí Mejzlík.
Branky a nahrávky: 30. Březina (Horažďovský, Vlk), 58. Duchoň (Volf, Hřebíček) – 14. Všetečka, 18. Roupec (TS), 19. Juráň (Roupec, Jirák), 20. Všetečka (Pelikán, Juráň), 24. Salák (Mašek, Abrahám), 45. Juráň (Šimka, Salák), 51. Vantuch (Všetečka). Rozhodčí: Pražák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 69. Třetiny 0:4, 1:1, 1:2. Třebíč: Svoboda (49. Trnka) – Roupec, Juráň, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Všetečka, Hort, Salák, Vantuch, Mašek.

TŘEBÍČ – CHRUDIM 10:8
Domácím vyšel vstup do utkání a výsledkem bylo třígólové vedení, které se v dalším průběhu ukázalo jako nesmírně důležité. Hosté totiž postupem času vyrovnali na 3:3. A když Třebíč dokázala odskočit na 7:3, začali Východočeši opět ztrátu dotahovat.

„Bylo vidět, že soupeř nemá problém dávat góly. Chrudim má šikovné hráče, kteří jsou odolní, mají dobrý pohyb a když je pustíte do šance, tak toho využijí. My jsme se naštěstí brzy dostali do tříbrankového vedení a v zápase vedli pořád, ale naše hra byla špatná, zejména v předbrankovém prostoru. Výsledkem byl velký počet inkasovaných branek," má jasno třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Ten má nedostatek obránců. „Určitě tomu nepomohlo, že už několikátý zápas hrajeme na čtyři beky, protože další máme zraněné," posteskl si šéf domácí střídačky. Chrudim byla více než nepříjemným soupeřem, protože měla domácí pořád na dostřel a Horáci se museli o vítězství strachovat až do úplného konce. „Utkání jsme zvládli jen díky tomu, že jsme dali hodně gólů, ale také jsme jich moc dostali. Na druhou stranu to musel být pro lidi dobrý hokej s osmnácti góly, je to kořením toho sportu, ale pro nás trenéry je to na mrtvici," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 3. Všetečka (Šimka, Abrahám), 3. Juráň (Roupec), 4. Mašek (Salák, Pelikán), 19. Juráň (Salák, Kučera), 27. Pelikán, 27. Vantuch (Juráň, Všetečka), 30.Mašek (Salák, Abrahám), 39. Juráň (Jirák), 47. Juráň (Salák, Mašek), 51. Jirák (Roupec) – 5. Haltuch, 11. Bečev (Haltuch), 18. O. Polák (Pilař, Kopečný), 32. Kopečný, 42. Haltuch (Koreček), 55. Karásek (Koreček), 55. Kopečný (Machač), 56. Bečev (Pilař, Koskan). Rozhodčí: Doležal – Horký, Jeletz. Vyloučení: 2:3, navíc Mašek (TRE) 5 min. + do konce utkání. Využití: 0:3. Diváci: 48. Třetiny: 4:3, 4:1, 2:4. Třebíč: Svoboda – Roupec, Juráň, Abrahám, Pelikán, Jirák, Šimka, Kučera, Všetečka, Hort, Salák, Vantuch, Mašek.