TŘEBÍČ – KARLOVY VARY 3:6

V úvodní části domácí nejprve propadli v obraně, což Karlovarští potrestali, ale za tři minuty se David Vítek ocitl v jasné brankové příležitosti, ve které byl faulován. Nařízené trestné střílení zužitkoval sám postižený. V téže minutě strhl vedení na třebíčskou stranu David Křenek.


V prostřední části hosté zaznamenali tři branky, na které už domácí mladíci nestačili zareagovat.


Šest minut před závěrečnou sirénou zaznamenal druhou branku v utkání David Křenek, avšak na víc se už Třebíčští nezmohli.


„Utkání jsme si sami prohráli ve druhé třetině, když jsme, obdrželi tři slepené góly, které jsme soupeři nabídli hrubými chybami,“ cituje klubový web trenéra Štěpána Oberreitera.

Branky a nahrávky: 12. Vítek (TS), 12. Křenek (Vondráček), 54. Křenek (Krutiš). Třebíč: Telecký - Mečiar, Čtveráček, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka - Vondráček, Křenek, Vítek - Krutiš, Němec, E. Kadela, Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan. Třetiny: 2:1, 0:3, 1:2.

TŘEBÍČ – KLADNO 5:6


Ve čtvrté minutě hosté využili početní výhodu a ujali se vedení. Poté se hra přelévala ze strany na stranu a přibývaly šance na obou stranách.
Po vyrovnání sahal Křenek, ale při střele z první mezi kruhy nechal vyniknout Středočeského brankáře. Do první sirény už domácí nedokázali proměnit vypracované šance, a tak udeřilo na druhé straně – 0:2.


V prostředním dějství Kladenští navýšili svůj náskok o dvě branky. Poté domácí trenéři vystřídali Mikulku, kterého nahradil Teklecký.


Nejprve přichází první branka hostitelů, po přihrávce Petra Krutiše skóruje Tomáš Vondráček. Za necelou půlminutu snižuje na dvě branky střelou mezi kruhy Jakub Klíma. Potom hosté opět zvýšili náskok na tři branky.


Úvod závěrečné třetiny byli nebezpečnější Kladenští, nejprve trefili břevno a v další gólové šanci domácí podržel gólman Petr Telecký.


Ve 43. minutě snížil třebíčský Vítek. Další šanci měl Krutiš, který mohl náskok Středočechů stáhnout na pouhý gól. To se pak ve 47. minutě podařilo útoku Sochor – Jordan – Mečiar. Michal Sochor se trefil z levého křídla přesně k tyči.


Pak přišla chyba domácí defenzivy, kterou Kladenští potrestali. Domácí nadále bojovali a zápas ještě zdramatizovali, ale na vyrovnání už nedosáhli.
„Potěšující je to, že jsme zápas za stavu 0:4 nezabalili. Dvěma góly jsme se dostali do hry. Kluci bojovali a dřeli a dřeli. V tom je sport je někdy krásný a někdy krutý. Dnes byl pro nás krutý, ale cítím, že se zvedáme a výhra už musí přijít,“ říká pro klubové stranky třebíčský kouč Štěpán Oberreiter.

Branky a nahrávky: 34. Vondráček (Krutiš, Křenek), 34. Klíma (Vítek), 43. Vítek (Kadela Eduard), 47. Sochor (Jordan, Mečiar), 52. Sochor (Dočekal). Třebíč: Mikulka (32. Telecký) - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, R. Kadela - Vondráček, Křenek, Vítek - Krutiš, Němec, E. Kadela, Dočekal, Vyhnálek, Kesner - Sochor, Klíma, Jordan. Třetiny: 0:2, 2:3, 3:1.

VSETÍN – TŘEBÍČ 3:4


Úvod vyšel lépe Valachům, kteří se ujali vedení. Poté přišla přesilová hra Třebíčských, při které domácí obraně ujela dvojice Kadela - Kesner do přečíslení dvou proti jednomu a Karel Kesner vyrovnal.


Potom hra upadla do podprůměru a byla plná nepřesností na obou stranách. Přesto Vsetínští odcházeli do kabin s dvougólovým vedením.
Ve druhé třetině hosté nejprve neproměnili dvojnásobnou přesilovku.


Potom si Horácká Slavia vytvořila velký tlak a začaly se dít věci.


Nejprve se ve skrumáži před domácí brankou prosadil důrazný Petr Krutiš, který tak do konce druhé sirény snížil na 3:2.


Na začátku závěrečné dvacetiminutovky hosté nejprve ustáli vsetínskou přesilovku. Ve 42. minutě udeřili hosté, když se do výhodné střelecké pozice mezi kruhy prokličkoval Jordan a svojí střelou vymetl pavučiny v horním růžku vsetínské svatyně.


Za devět vteřin přišel pro Valachy šok. Skóre otáčí třebíčský Václav Jaroš.


Domácí vrhali všechny síly do útoku, ale přibrzdily je zbytečné fauly a následná vylučování, což byla voda na třebíčský mlýn.


Hosté v poklidu zastavovali domácí akce a občas jim pomohl skvěle chytající Adam Wolf, který má velký podíl na úspěchu, když skvělým zákrokem zlikvidoval stoprocentní šanci Valachů.


V posledním minutě Vsetínští zkoušeli hru bez brankáře, ale bezvýsledně.


„Začali jsme špatně a soupeři nabídli třemi lacinými góly vedení, ale musím kluky pochválit, že to dokázali otočit. Ve třetí třetině jsme dokonali obrat. Musím pochválit celý tým včetně brankáře Wolfa,“ hodnotí třebíčský kouč Štěpán Oberreiter.


Branky a nahrávky: 9. Kesner (Kadela, Čtveráček), 31. Krutiš (Vondráček), 42. Jordan (Dočekal, Sochor), 43. Jaroš (Kadela). Třebíč: Wolf - Telecký, Mečiar, Čtveráček, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Kadela – Vítek, Kesner, E. Kadela – Krutiš, Křenek, Vondráček – Sochor, Jordan, Dočekal – Burda, Němec, Deveri. Třetiny: 3:1, 0:1, 0:2.