TŘEBÍČ – H. KRÁLOVÉ 1:9
Domácí se museli kvůli náročnému programu mužů obejít bez pendlujícího Juráně, v Moravských Budějovicích působícího Vantucha a Horkého, který měl studijní povinnosti.

Oslabená Třebíč stačila s favoritem soutěže držet krok do poloviny první třetiny, ale pak hosté spustili kanonádu. Hradec v rozmezí tří minut třikrát skóroval. „Tyto tři góly určitě nasměrovaly zápas," má jasno trenér Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci odcházeli do kabin se čtyřbrankovým mankem, které se v prostředním dějství rozrostlo a po čtyřiceti minutách svítil na ukazateli skóre stav 1:8. V závěrečné části už Královéhradečtí přidali jen jednu trefu.

„Porážka je krutá, ale zasloužená. Ze začátku jsme hráli dobře, ale potom vyrobili chyby, nebyli důslední ve středním pásmu a soupeř to trestal. V první třetině jsme snažili s tím něco udělat, ale nešlo to. Zkrátka bylo všechno špatně. Navíc jsme se nesešli jako mužstvo a nesešli se ani na ledě. Jako tým jsme nepracovali a soupeř jednoznačně přehrál," uznal třebíčský kouč.
Branky a nahrávky: 28. Všetečka (Matov, Pavlas) – 10. Miškář, 11. Pilař (Skála), 12. Faltýnek (Miškář, Bartoň), 13. Kovářů (Pilař, Uhlík), 26. Košař (Gančarčík, Bartoň), 28. Bartoň (Gančarčík, Faltýnek), 29. Kastner (Dudák, Michálek), 31. Dudák (Michálek), 48. Kovářů (Košař). Rozhodčí: Homola – Jeletz, Kuřítko. Vyloučení: 2:4, navíc Roupec (TRE) 10 minut OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 79. Třetiny: 0:4, 1:4, 0:1. Třebíč: Svoboda (11. Trnka) – Matov, Roupec, Abrahám, Pelikán, Jirák, Oburka, Kučera, Všetečka, Hort, Pavlas, Mašek.

KRKONOŠE – TŘEBÍČ 4:8
Horáci se představili v okleštěné sestavě i na ledě Krkonoš. „V posledních dnech máme problém sestavit tým, ale nechceme utkání překládat a narušovat tím regulérnost soutěže, ani sahat do dorostu, který bojuje o účast v první čtyřce svojí skupiny. Navíc ani nemáme jistotu, že se v jiném termínu situace nebude opakovat. I proto jsme víkendová utkání absolvovali s malým počtem hráčů," vysvětluje třebíčský lodivod Roman Mejzlík.

Jeho týmu se podařilo debakl z předchozího utkání hodit za hlavu. „Zatímco na rozjetý Hradec jsme nestačili, tentokrát jsme zápas měli od první minuty pod kontrolu. Dali jsme rychle branky, tím se uklidnili a začali si věřit. Dvě třetiny byly z naší strany odehrány velice slušně. Ve třetí části se utkání hodně kouskovalo z důvodů vyloučení a my v ní dovolili domácím zkorigovat skóre," hodnotí Mejzlík.

Toho nejvíce těší, že třebíčským juniorům daří plnit cíl – hrát na špici tabulky a skončit do čtvrtého místa. „Jsme rádi, že jsme se rychle oklepali z toho nezdaru a další utkání zvládli. Naše cíle jsou postupné. S Hradcem jsme neměli šanci, a tak nemělo cenu si něco dokazovat. Prioritou je vyhrávat zápasy s hratelnějšími soupeři a je jedno jestli budeme druzí nebo čtvrtí," dodal závěrem kouč Horácké Slavie.
Branky a nahrávky: 43. Háze (Šeda, Souček), 47. Langpaul (Háze), 53. Janoušek (Junek), 60. Klust (Smékal) – 7. Roupec (Vantuch, Kučera), 8. Jirák (Abrahám, Roupec), 15. Roupec (Vantuch, Matov), 21. Roupec (Pelikán, Jirák), 24. Vantuch (Mašek, Pelikán), 28. Abrahám (Jirák, Roupec), 46. Mašek (Vantuch, Matov), 54. Jirák (Hort, Kučera). Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:6, navíc Tatar (KRK) 5 + do konce utkání. Využití: 0:4. V oslabení: 2:0. Diváci: 45. Třetiny: 0:3, 0:3, 4:2. Třebíč: Svoboda (40. Juda) – Matov, Roupec, Abrahám, Pelikán, Jirák, Oburka, Kučera, Hort, Vantuch, Mašek.