Třebíčští přitom duel nezačali špatně a v první třetině dvakrát vedli. Skóre brzy otevřel Urban, a i když domácí srovnali vzápětí, vrátil vedení hostům Hort. Jihomoravané však stihli vývoj střetnutí ještě do přestávky otočit.

„Začali jsme dobře, ale to platilo pouze pro úvod zápasu. V dalším průběhu se nám vůbec nedařila kombinace a hra často vypadala, jako když kluci z ulice hrají v zimě na rybníku. A ti by možná hráli přesněji než my," komentoval třebíčský kouč Roman Mejzlík.
Jeho svěřenci si komplikovali situaci také nedisciplinovaností. Po nerozhodné druhé části se podařilo Horákům dovést zápas do nájezdů.

„Nemohli jsme se dostat do hry i kvůli vysokému počtu zbytečných vyloučení. Proto můžeme být rádi, že se nám ve třetí části podařilo aspoň vyrovnat," pravil hostující lodivod.

Jenže na trestná střílení Třebíč prohrála. „Tentokrát se nám nedařilo ani v nájezdech a ze šesti jsme dali jen jeden gól. Prostě se nám toho moc v Brně nepovedlo, ale to se stává," uzavřel hodnocení trenér Horácké Slavie.

WARRIOR BRNO - TŘEBÍČ 5:4 sn
Branky a nahrávky: 4. Sokolík (Hussein), 14. Kosorín (Neusser), 17. Kazlepka (Vágner), 37. Nohel – 3. Urban (Burian, Hort), 8. Hort (Šimka, Urban), 31. Wasserbauer (Strnad, Tůma), 42. Burian (Tichý, Erat). Rozhodčí: Antonín – Král, Kříž. Vyloučení: 5:9, navíc Tůma (TR) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 28. Třetiny: 3:2, 1:1, 0:1. Třebíč: Šoustal – Pokorný, Urban, Šimka, Tichý, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Erat, Tůma.