EXTRALIGA JUNIORŮ
DUKLA JIHLAVA - HAVÍŘOV 4:8

Hosté začali hodně zhurta. „Havířov nás hodně napadal, ve dvou třech hráčích a nám to dělalo velké problémy. Takhle jsem ho ještě hrát neviděl,“ komentuje jeden z trenérů jihlavské Dukly Petr Kuchyňa.

Jeho tým ale úvodní nápor ustál, a Vondráček s Pometlem dokonce dostali Duklu do dvougólového vedení. Jenže soupeř do sirény srovnal a po změně stran dokonal obrat. Na třetí gól hostů dokázal odpovědět Zeman, ale Havířov šel znovu do vedení. „My jsme tam přitom měli spoustu dobrých akcí, dva na jednoho, tři na jednoho, ale nedotáhli jsme je do konce. Strašně se na góly nadřeme,“ smutní jihlavský kouč.

Hosté v poslední části utekli na 5:3, ale kontaktní gól Dočekala vykřesal naději. Ta ovšem vyhasla po dalších neproměněných šancích a následných třech brankách hostů. „Havířov byl v tomto utkání velmi silný a hodně dobrý. My bohužel vyhořeli v koncovce,“ dodává Kuchyňa.

Branky a nahrávky: 4. Vondráček (Zeman, Dočekal), 14. Pometlo (Dvořák), 31. Zeman, 44. Dočekal (Pometlo) - 16. Matysz (Haas), 20. Pechanec (Protasenja), 23. Protasenja (Haas), 34. Chaloupka (Klimša, Křivohlávek), 42. Krause (Křivohlávek), 50. Chaloupka (Haas), 58. Videlka (Klimša, Křivohlávek), 60. Klimša (Křivohlávek, Hanousek). Rozhodčí: Kubičík - Dřínovský, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 120. Třetiny: 2:2, 1:2, 1:4. Dukla Jihlava: Navrátil - Posmyk, Rašner, Šidlík, Jaroš, Šustr, Rosendorf, Randa - Dočekal, Zeman, Vondráček - Kotlík, Polcar, Vysloužil - Dvořák, Pometlo, Klíma - Malec, Němec.

OPAVA - DUKLA JIHLAVA 4:3

Důležité body nevydolovala Dukla ani v Opavě, která šla do vedení už v 16. vteřině! „Udělali jsme tam obrovskou individuální hrubku,“ nastiňuje rychlý gól Petr Kuchyňa. A po dalším střídání to bylo už 2:0. „Ten začátek nám vůbec nevyšel,“ dodává.

Dukla se ale dokázala oklepat. Po přesné trefě Vondráčka přidal ve druhém dějství branku i Dočekal a bylo vyrovnáno. A nejen to, v poslední dvacetiminutovce poslal Duklu do vedení Kotlík.

„Byl to hokej nahoru dolů. Vyrovnané, ale nám se podařilo vyrovnat, měli jsme pak navrch a dali jsme i třetí gól,“ těšilo kouče Dukly.
Opavu ale postavila na nohy další chyba hostů. „Stala se tam znova velká hrubka, taktická, kdy tři hráči šli po jednom a zapomněli na jednoho, který skóroval,“ zlobí se trenér.

A aby toho nebylo málo, Opava se dvě minuty před koncem radovala z vítězného čtvrtého gólu. „Byl náhodný, takový haluz, kdy soupeř protlačil puk přes obránce a nějakým způsobem to tam propadlo i gólmanovi,“ popisuje Kuchyňa.

Branky Jihlavy: Vondráček, Dočekal, Kotlík. Třetiny: 2:0, 0:2, 2:1. Dukla Jihlava: Jíra – Rašner, Zelený, Šidlík, Jaroš, Rosendrof, Šustr, Randa – Dočekal, Zeman, Vondráček – Němec, Polcar, Vysloužil – Dvořák, Pometlo, Klíma – Malec, Kotlík.