TÁBOR – TŘEBÍČ 1:3
Horáci se ve svižně hraném utkání dlouho nemohli prosadit střelecky a to soupeř v první třetině potrestal. „Sehráli jsme dobré utkání, co se týče pohybu, po celou dobu mělo tempo, ale na obou stranách moc šancí k vidění nebylo. Pak jsme ale udělali při rozehrávce v útočné třetině nesmyslnou chybu a z brejku dostali gól," mrzelo hostujícího trenéra Romana Mejzlíka.

Jeho svěřenci střelecké prokletí nezlomili ani v prostřední části, a tak se obrat konal až závěrečném dějství. „Dvě třetiny jsme se trápili v koncovce a nedokázali překonat výborného brankáře Tábora. Podařilo se nám ho odčarovat až ve třetí třetině, kdy jsme stav otočili a nakonec přidali i třetí gól do prázdné branky. Utkání mělo svoji kvalitu a my jsme rádi, že jsme ho zvládli," hodnotí třebíčský kouč.
Branky a nahrávky: 6. Syrovátka (Pánek) – 45. Tůma (Hort, Matov), 47. Všetečka (Hort, Šoustal), 60. Matov (Všetečka). Rozhodčí: Velčovský – Vavruška, Oudes. Vyloučení: 4:6, navíc Martin Novák (Tábor) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 40. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:3. Třebíč: Šoustal – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Tůma, Caha, Nejedlý.

TŘEBÍČ – KRKONOŠE 7:2
Zpočátku pokračovalo střelecké trápení Horácké Slavie. Domácí v prvních dvou třetinách vstřelili po gólu, a tak naděje soupeře na dobrý výsledek stále žila. „Byl to podobný zápas jako v Táboře, jen s tím rozdílem, že jsme šli do vedení, což nám pomohlo. Dvě třetiny to byl boj muže proti muži a nás stejně jako minulý týden doma hodně podržel brankář. Naše hra dozadu stále ještě nemá kvalitu, jakou bychom chtěli, takže je potřeba ocenit jeho velmi dobrý výkon. Škoda jen, že jsme mu nepomohli za odměnu udržet čisté konto," povídal třebíčský trenér Roman Mejzlík.

Zlom nastal až v poslední části, kdy se hostitelé přece jen rozstříleli. „Zápas jsme zlomili až na začátku poslední třetiny, kdy jsme dali třetí gól, uklidnili hru a proměňovali šance. Celkově bylo utkání vyrovnané, měli jsme pár dobrých šancí, ale hosté také několikrát jeli sami na branku. Jsme rádi, že jsme utkání výsledkově zvládli, i když to dvě třetiny nebylo ono. V obraně máme mezery, které nás trápí, ale snažíme se na tom stále pracovat," uzavřel hodnocení Mejzlík.
Branky a nahrávky: 19. Wasserbauer (Burian, Urban), 37. Burian (Kajnar, Urban), 42. Tůma (Strnad, Kajnar), 47. Hort, 50. Všetečka (Hort), 52. Všetečka (Matov), 59. Urban (Matov, Burian) - 50. Novotný (Václavec, Dvořák), 56. Patzelt (Tatar, Rychlovský). Rozhodčí: Pokorný - Horký, Šťastná. Vyloučení: 1:5. Využití: 4:0. Diváci: 48. Třetiny: 1:0, 1:0, 5:2. Třebíč: Svoboda - Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Kajnar, Erat, Tůma.