TŘEBÍČ – KOMETA 0:4

Domácí na svého soupeře vlétli a v úvodu měl první gólovou šanci Kesner, který se ocitl sám před hostujícím brankářem, ale přestřelil.

Poté se projevila v současné době největší slabina třebíčského mužstva nedisciplinovanost, kterou hosté ve čtvrté minutě potrestali vedoucí brankou.

O pět minut později Brňané po střetu brankáře Wolfa s protihráčem na hranici brankoviště do odkryté branky zvýšili – 0:2.

Tři minuty před první sirénou domácí neproměnili přesilovku pět na tři, a tak šli hosté poprvé do kabin s uklidňujícím dvoubrankovým náskokem.

Ve druhém dějství hostitelé převzali iniciativu. Více napadali soupeřovu rozehrávku a vynucovali si tak fauly. Při početní převaze v půli zápasu se před branku proháčkoval Roman Kadela, ale trefil pouze hostujícího brankáře.

O minutu později se po útočném výpadu ke střele dostal Klíma, ale trefil pouze brněnského gólmana, a tak druhá dvacetiminutovka skončila bez branek.

Na začátku poslední části třebíčský Kotrba za hru vysokou holí obdržel dvě plus dvě minuty a hosté prodlouženou přesilovku nakonec dokázali využít.

V 54. minutě třebíčský útočník Klíma trefil tyč. Dvě minuty před závěrečnou sirénou Jihomoravané čtvrtou brankou dali výsledku konečnou podobu.

„Zápas pro nás skončil s hořkým výsledkem. Z předvedené hry být zklamaní nemůžeme. Hráči sice udělali chyby, ale myslím si, že odvedli dobrý bojovný výkon,“ hodnotí trenér Třebíče Roman Vondráček.

Třetiny: 0:2, 0:0, 0:2. Třebíč: Wolf – Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Švaříček, R. Kadela – Vítek, Kesner, Klíma – E. Kadela, Krutiš, Vondráček – Sochor, Jordan, Dočekal – Křenek, Němec, Vyhnálek.

PORUBA – TŘEBÍČ 3:5

Třebíčským nevyšel úvod zápasu, kdy jejich nekoncentrovanost Severomoravané potrestali už ve třetí minutě vedoucím gólem.

Ovšem radost domácích netrvala ani čtyři minuty, když mladíci Horácké Slavie ukázali svoji sílu a po Vondráčkově přiťuknutí střelou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě Libor Rajský. Obrat během jedné minuty dokonal opět po Vondráčkově přihrávce Petr Krutiš. Za čtyři minuty hosté doplatili na vyloučení a Severomoravané využili přesilovou hru. Tento stav vydržel i do první sirény.

Ve druhé minutě prostředního dějství hosté ve vlastní přesilovce propadli v defenzivě a hostitelé se opět ujali vedení. Tento stav vydržel do konce třetiny.

V závěrečné třetině slávisté zlepšili disciplínu, byli pozornější v obraně a efektivní v útoku. Zlepšeno hru také vyjádřili střelecky. Nejprve ve 48. minutě po přihrávce od Romana Kadely vyrovnal Jakub Klíma. O tři minuty později jej napodobil jeho spoluhráč Karel Kesner a v poslední minutě gólem do prázdné branky rozhodl Eduard Kadela.

„Opět nám nevyšel start, ale poprali jsme se tím, a ve třetí třetině jsme dokázali výsledek otočit. Také nás podržel náš gólman,“ byl spokojen třebíčský lodivod.

Branky a nahrávky Třebíče: 7. Rajský (Vondráček), 8. Krutiš (Vondráček), 48. Klíma (R. Kadela), 51. Kesner (Klíma), 60. E. Kadela (Klíma). Třetiny: 2:2, 1:0, 0:3. Třebíč: Wolf – Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Švaříček, R. Kadela – Vítek, Kesner, Klíma – E. Kadela, Krutiš, Vondráček – Sochor, Jordan, Dočekal – Křenek, Němec, Vyhnálek.