Třebíčští mladíci ještě před víkendem živili naději na postup, kterou umocnili vítězstvím s Kláštercem nad Ohří, ale doma podlehli českobudějovickému Mountfieldu. Právě tato porážka od Jihočechů znamená, že Třebíčští už nemohou skončit v kvalifikaci na prvním místě.

KLÁŠTEREC N. OHŘÍ – TŘEBÍČ 1:5

Hosté potřebovali bezpodmínečně vyhrát. Třebíčští se v 10. minutě ujali vedení Dočekalem, ale Klášterec odpověděl o dvě minuty později. Trápení Horácké Slavie v první třetině ukončili v závěru Belatka s Křenkem, kteří svým barvám zajistili dvougólové vedení. „Museli jsme zredukovat sestavu. Přesto jsme podali dobrý výkon až na první třetinu, kdy jsme se těžko dostávali do tempa, ale naštěstí jsme dali góly a tým se uklidnil,“ vysvětluje třebíčský kouč Roman Mejzlík. Jeho svěřenci si vítězství pohlídali. „Kluci si začali věřit a soupeř otevřel hru, což nám vyhovovalo. Využili jsme šance a zaslouženě vyhráli,“ hodnotí třebíčský lodivod.

Branky a nahrávky: 12. Toman (Flieger) – 10. Dočekal (Čtveráček, Vondráček), 18. Belatka (Kastner, Paták), 19. Křenek (Dočekal, Vondráček), 25. Kotrba (Vondráček), 46. Kotrba (Čtveráček, Paták). Rozhodčí: Jebavý – Rozlílek, Lhotský. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Třetiny: 1:3, 0:1, 0:1. Horácká Slavia Třebíč: Wolf (Dusík) – Čtveráček, Kotrba, Kún, Belatka – Dočekal, Křenek, Vondráček – Paták, Nahodil, Kastner – Černý.

TŘEBÍČ – Č. BUDĚJOVICE 1:5

Domácí nastoupili s cílem Jihočechům oplatit porážku z úvodního barážového utkání. Třebíčští začali mírným náporem, ale se všemi jejich pokusy si budějovický brankář poradil. V 7. minutě však otevřel skóre Kastner. Budějovice odpověděly o čtyři minuty později využitou přesilovkou.

Horácká Slavia v úvodu prostřední části vyrovnala hru a útoky se střídaly na obou stranách. Ve 28. minutě otočil Mountfield výsledek. Třebíčané mohli odpovědět o devět minut později, ale Vysloužil ve vyložené šanci selhal.

„Odehráli jsme kvalitní utkání. Je škoda, že jsme to vedení neudrželi déle, tak jsme neměli psychickou výhodu, protože nám soupeř brzy vyrovnal a pak šel do vedení. My jsme na to nedokázali odpovědět,“ posteskl si trenér Třebíče Roman Mejzlík.

Hostům vyšel vstup do závěrečného dějství a po brejku zvýšili na 3:1. České Budějovice ve zbytku utkání ovládly led a bez nejmenších problémů si pohlídaly vítězství, díky kterému se přiblížily záchraně extralize.

„Na třetí třetinu jsme zamíchali se sestavou, ale hosté dali brzy gól, který je dostal do klidu. My jsme hru otevřeli. Věděli jsme, že musíme vyhrát o tři góly, abychom měli lepší vzájemné zápasy, ale nepovedlo se,“ litoval šéf třebíčské lavičky.

„Nemáme se za co stydět, kluci makali až do konce. Soupeř měl sice navrch, ale my jsme měli ve druhé třetině šance, které oni neměli. Chybělo nám víc pohotovosti v koncovce,“ uzavřel hodnocení trenér Horácké Slavie.

Branky a nahrávky: 7. Kastner (Vlašín) - 11. Ježek (Dietz), 28. Sekera (Zvoník), 41. Sedlák (Švihálek), 46. Rousek (Sedlák, Klement), 51. Sumerauer (Rousek). Rozhodčí: Hribik - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:4, navíc Semrád (CEB) 10 minut OS za úder do oblasti hlavy. Využití: 0:1. Diváci: 250. Třetiny: 1:1, 0:1, 0:3. Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Kotrba, Krejčí, Belatka, Kún, Vyhnalík, Pálka - Vondráček, Křenek, Dočekal - Vysloužil, Krutiš, Paták - Kastner, Vlašín, Nahodil - Šulc, Horký.

JIŘÍ OBORNÝ
JIŘÍ MOKRÝ