TÁBOR – TŘEBÍČ 0:3
Hosté, kteří na jih Čech přicestovali v okleštěné sestavě, se prezentovali velmi kvalitním hokejem. Třebíč vycházela ze zabezpečené obrany a soupeře předčila v efektivitě. „V Táboře jsme hráli dobře a zápas zvládli. Ze začátku jsme dostali přesilovku pět na tři, kterou jsme promarnili, ale potom byl náš výkon docela dobrý," těšilo trenéra Horácké Slavie Romana Mejzlíka.

Jeho svěřenci tak šetřili síly a využili brankové příležitosti. „Hráli jsme dobře dozadu a čekali na chybu, protože v tom našem počtu se nemůžeme pouštět do větších akcí. Byli jsme trpěliví a pozorní v obraně. Počkali jsme si na šanci, což se nám povedlo," byl spokojen třebíčský kouč.

Hosté ale přišli o další dva hráče. „Jediným stínem jsou další dva zranění, kteří museli během zápasu odstoupit. Jirka Všetečka to ještě zkoušel se sebezapřením dohrát, ale přibyl na marodku asi na delší dobu. Nedohrál ani Strnad, který byl bolestivě nastřelen," hlásí šéf třebíčské střídačky.

Horáci však dobře rozehraný zápas dotáhli do vítězného konce. „Utkání jsme dohráli v improvizované sestavě, ale podařilo se nám to uhrát, i když jsme tam některé gólové situace soupeře hasili se štěstím. Kluci byli za poctivou práci odměnění," hodnotí Mejzlík.
Branky a nahrávky: 24. Hort, 44. Urban (Matov), 47. Urban (Hort). Rozhodčí: Nečas – Flégl, Žídek. Vyloučení: 4:4, navíc Brabec 5 + do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 42. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2.
Tábor: Michal Novák – Brabec, Raiterman, Kubeš, Hubáček, Hanus, Hošek, Skalický, Syrovátka, Pánek, Vojtěch Prchal, Buriánek, Zayml, Václav Prchal, Jelínek.
Třebíč: Pavlas – Pokorný, Všetečka, Urban, Šimka, Burian, Wassebauer, Strnad, Hort, Matov, Erat.

TŘEBÍČ – KRKONOŠE 4:0
Domácí si pomohli šesti dorostenci a nastoupili tak se čtrnácti hráči do pole. Krkonoše na tom však byly podstatně hůře a na Vysočinu přijeli s jedenácti lidmi včetně brankáře. Třebíči vyšel vstup do utkání a brzy se ujala vedení. „Dneska jsme rychle dali góly a potom jsme si mysleli, že to tam bude padat samo. Koncovka byla taková, že soupeře budeme bagovat, ale nebyl na to prostor ani čas," komentuje kouč Horácké Slavie Roman Mejzlík.

Ten měl pro soupeře slova chvály. „Hosté dobře zhušťovali střední pásmo, i ve třetině hráli docela slušně organizovaně. Nebylo jednoduché se přes ně prosadit, naše střely byly navíc pomalé hodně signalizované, takže gólman si to pohlídal," uvedl na adresu Krkonoš domácí lodivod.

Zlom nastal až v poslední desetiminutovce, kdy Horáci přidali další dvě trefy, a soupeři na zvrat nezbývalo sil. „Až do třetí třetiny, kdy jsme dali třetí gól, jsme se trošku strachovali o výsledek. Soupeř měl přesilovku pět na tři i nějaké brejky, ze kterých mohl zakončit," zvedá varovný prst Mejzlík.

Toho může po dvou duelech s čistým kontem těšit defenzivní práce týmu. „Jsem rád, že jsme zase odehráli zápas celkem slušně dozadu a dvakrát po sobě neinkasovali. Dá se říci, že obrana funguje, i když někdy je to o štěstí, ale dneska nás trápila hra dopředu, která byla hodně komplikovaná a nedůrazná," nechal se slyšet třebíčský kormidelník.

V celku Horácké Slavie zavládla spokojenost. „Celkově můžeme být s tím, co jsme do vánoc odehráli, spokojení. Je potřeba klukům, partnerům i fanouškům Horácké Slavie poděkovat a popřát hezké svátky. Doufám, že Nového roku vstoupíme s větším počtem hráčů a budeme moct pokračovat v tom, co jsme tady vybudovali," přeje si Mejzlík.
Branky a nahrávky: 5. Matov (Urban, Erat), 13. Burian (Caha), 53. Nejedlý (Dvořák, Hort), 57. Válek (Matov, Hort). Rozhodčí: Mejzlík – Měkýš, Tichý. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0. Střely: 49:21. Diváci: 30. Třetiny: 2:0, 0:0, 2:0.
Třebíč: Vorčák – Pokorný, Urban, Šimka, Burian, Wasserbauer, Strnad, Hort, Matov, Erat, Caha, Nejedlý, Svoboda, Dvořák, Válek.
Krkonoše: Klička – Špetla, Štoček, Opočenský, Novotný, Cerman, Mach, Rychlovský, Tatar, Václavec, Šebek.