„Je to takové nezvyklé, ale máme čtyři dny na to, abychom se připravili," řekl po vítězné bitvě o první místo v tabulce skupiny Střed s Pískem třebíčský kouč Roman Mejzlík.

Jeho svěřenci jsou posílení plným bodovým ziskem z minulého dvojzápasu. Horáci nejdříve v krajském derby rozstříleli rivala z Havlíčkova Brodu (6:1) na jeho půdě.

„První třetina byla z obou stran po hokejové stránce dobrá, ale góly jsme dali až ve druhé. Třetí část, kterou jsme sice vyhráli 3:1, nás stála hodně sil. Dělali jsme zbytečné fauly, které neřešily žádnou nebezpečnou situaci před naší bránou a pak jsme kvůli oslabením nemohli zapojit všechny hráče," posteskl si třebíčský lodivod, který se rozhodl nedisciplinovanost řešit.

„Zbytečných faulů se nesmíme dopouštět, díky častým oslabením bychom se silnějším soupeřem mohli zápas i prohrát. Dohodli jsme se, že to budeme od příštího utkání pokutovat," řekl šéf třebíčské střídačky.

Jeho svěřenci poté uspěli v již zmiňovaném přímém souboji o čelo tabulky druhé nejvyšší soutěže, i když byli stejně jako v Brodu celkem devětkrát vyloučení.

Bitva s Pískem, který sesadili z vedoucí pozice, stála hodně sil. „Využili jsme pomalejšího začátku soupeře, který to sem má daleko a po brzkém vstávání se zřejmě musel probouzet. Písek ale hrál dobře a i přes nepříznivý stav byli pořád aktivní. Bylo to náročné," ohlíží se za posledním vyhecovaným zápasem Mejzlík, který si je vědom síly soupeře. „Písek má nesmírně široký a vyrovnaný kádr," uvedl na adresu Jihočechů kouč Horáků.

Třebíč duel s Pískem zvládla i díky dobré hře v oslabení. „K poslední třetině těžko něco dodávat. Byly tam zbytečné emoce, ale to k tomu patří. Dvě dobrá mužstva se utkala o čelo tabulky. Měli jsme tři beky na trestné lavici a chvíli museli hrát na dva obránce. Zvládli jsme to a musím klukům za oba zápasy poděkovat," pravil trenér Horáků.

Nyní jeho tým čekají relativně slabší soupeři ze středu tabulky, páté Velké Popovice a šestý Tábor. „Každý zápas je těžký, ale my ho chceme vyhrát. Jsou utkání, která skončí rozdílem čtyř nebo pěti gólů, ale jsou i těsná a vydřená vítězství. Žádný soupeř vám dneska zadarmo nic nedá. Obzvláště když hrajete nahoře, tak se na vás ti soupeři chtějí vytáhnout. Jsme rádi, že nám to posledně vyšlo a chceme v tom pokračovat," netají se třebíčský kormidelník.

Hokejové menu
Liga juniorů – skupina Střed
Pátek: J. Hradec – Boskovice, Kolín – Chrudim, Tábor – Krkonoše, Vel. Popovice – TŘEBÍČ (18.30), Písek – H. Brod, sobota: TŘEBÍČ – Tábor (11.30), Boskovice – Písek, Krkonoše – Kolín, Chrudim – J. Hradec.

Liga staršího dorostu – skupina Východ
Pátek: Přerov - Frýdek-Místek, neděle: Technika Brno – Šumperk, Hodonín - Warrior Brno, TŘEBÍČ – Prostějov (12.30), Val. Meziříčí – Karviná.

Liga mladšího dorostu – skupina Střed
Neděle: Liberec B - Pardubice B, Kolín – Krkonoše, Benátky n. J. – Č. Budějovice B, M. Boleslav B – J. Hradec, Tábor – Jihlava. Třebíč má volný los.