Po odehrané necelé polovině základní části soutěže se třebíčská juniorka krčí na samotném chvostu tabulky a patnáctibodovou ztrátou na nesestupovou příčku s pouhými pěti body.


Dva body vybojovali za výhru v prodloužení zahajovacího duelu s Českými Budějovicemi a plného bodového zisku dosáhli na ledě Vsetína.
V ostatních utkáních vycházeli bodově a v některých i střelecky naprázdno. Většina z těchto zápasů se slávistům nevydařila pouze výsledkově. Jinak sehrávali vyrovnané partie.


„Neproměňovali jsme vypracované gólové šance. Každý soupeř byl vyjma pražské Slavie, na kterou jsme nestačili ve všech směrech, hratelný,“ vysvětloval po jednotlivých utkáních.


Třebíčský kouč Štěpán Oberreiter před sezonou prohlásil, že hlavním cílem je záchrana (umístění do 20. místa – poznámka autora), jakékoliv lepší umístění bude něčím navíc a každý vybojovaný bodík v této kvalitní soutěži bude cenný.


Tento cíl pro Třebíčské trvá i nadále. I když to nebude snadné, neboť tým prošel velkou generační obměnou.
„Výrazně se snížila síla týmu, neboť odešlo devět hráčů, kteří vyprodukovali 80 procent kanadských bodů, vzali to na sebe a rozhodovali zápasy. Takové typy hráčů nám momentálně scházejí,“ citují kouče Oberreitera webové stránky klubu.


To se projevuje i na výsledcích. „Za posledních 180 odehraných minut jsme dali jeden gól. Na tréninku se tomu věnujeme. Kluci si vytvářejí šance, tlačí se před branku a zakončují. Bohužel v zápase je všechno jinak. Nedokážeme to, co natrénujeme, přenést do utkání,“ má jasno příčinách neúspěchu trenér juniorky.


Na těchto nedostatcích teď během pauzy pilně pracují. „Po dohrávce s Libercem jsme klukům nechali volno, aby si od hokeje trochu odpočinuli a v neděli jsme se k tomu vrátili z čistou hlavou a začali dvoufázový trénink posilovna-led zaměřený na kondici,“ prozrazuje třebíčský lodivod.


„Od začátku týdne se zaměřujeme na odrazovou sílu a přesouváme se na led. V průběhu dalších dnů se zaměřujeme na nacvičování herních situací a hlavně střelbu a zjednodušení hry. O ničem jiném to není. Teď není čas na krásu, přednost mají výsledky,“ dodává.
Třebíčští mladíci se poctivě připravují na to, aby odvrátili dosavadní nepříznivý průběh.


„Já mužstvu věřím, že má na to, aby zachránilo extraligovou příslušnost. Kdybych měl jiný názor, byl bych špatný trenér. Stačí jen udělat šňůru dobrých výsledků a hned se nám bude dýchat lépe. Navíc nás čekají celky z Moravy, které nejsou tak silní soupeři jako Češi,“ nepochybuje třebíčský kouč.
Ten doufá, že se mu střelecky probudí jeden tahounů mužstva forvard David Vítek.


„To jsou kluci, kteří by ten mančaft měli střelecky táhnout, ale zatím se jim nedařilo. Hlavně David Vítek měl těch šancí opravdu hodně, ale nedává je místo střely volí blafáky a podobně. Jinak je to výborný hráč, který hraje po celou dobu s velkým nasazením,“ říká trenér juniorky pro klubový web.
„Věřím, že když začneme dávat branky, tak budeme i vyhrávat. Chce to jen potřebnou dravost a drzost v zakončení. Uděláme vše pro to abychom toho docílili,“ dodává.