V prvním utkání Horácká Slavia Havířov k ničemu nepustila a sama vstřelila osm branek, havířovští hokejisté se však z debaklu rychle oklepali a druhý den málem Třebíč zaskočili. „Bylo to velmi důležité, že jsme utkání dokázali otočit a připsali si druhý bod," vrací se Mička k utkání, v němž jeho svěřenci od první minuty prohrávali, nakonec však díky výborně sehraným přesilovým hrám utkání otočili.

Cesta do Havířova

Do Havířova se tak vydávaly Bílé hvězdy se dvěma výhrami na kontě a následující úkol zněl jasně Z Havířova přivézt alespoň jedno vítězství. To se podařilo hned při prvním pokusu. „Jako klíčové bych viděl, že se nám podařilo vyrovnat dvě minuty před koncem a dostat utkání do nájezdů, kde je to už taková loterie," komentuje Mička třetí krok, který vedl k vytouženému postupu.

Zbýval krok poslední, který bývá zároveň vždy tím nejtěžším. Havířov se sice ve čtvrtém utkání brzy ujal vedení, ale Horácká Slavia opět dokázala vývoj utkání otočit ve svůj prospěch, a následně mohla začít slavit postup. Třebíčští hokejisté se jako první tým dostali do semifinále 1. ligy a nyní je čeká čtrnáctidenní zápasová pauza. „Teď si uděláme volno, po třech dnech se sejdeme a začneme se zase naplno připravovat," prozrazuje třebíčský trenér plán na příští dny.

Příprava na čtvrtfinále vyšla Třebíči výborně, jak po sérii uznal i Mičkův protějšek Jan Daneček: „Chybělo nám i trochu štěstí, ale ukázalo se, že štěstí přeje připraveným. A Třebíč byla z hlediska doplnění kádru připravena na play-off lépe."

Daneček tak narážel na posily Horácké Slavie, které dorazily před začátkem vyřazovacích bojů. Nejvíce asi zaujal Aleš Holík, jenž dorazil ze Šumperka. „Aleš hrál na svém místě a prokázal svoji velkou kvalitu," chválil Mička šestatřicetiletého obránce, který si letos odbyl i premiéru v extralize.

Dalšími nováčky v kádru Bílých hvězd byli mostečtí Patrik Petruška a Kamil Charousek. Petruška kvůli zdravotním problémům nastoupil pouze v domácích zápasech, a naopak Charousek si připsal své dva starty na ledě Havířova, kde musel nastoupit dokonce na levém křídle. „Měli jsme spoustu obránců, navíc se Petruška necítil nejlépe, tak jsme nasadili Charouska do útoku, kde zahrál velmi slušně," pochvaloval si Mička nasazení zkušeného obránce do útoku.

Čekání na soupeře

Třebíči teď nezbývá než čekat, jak dopadnou zbývající čtvrtfinálové série, z nichž vzejde následný semifinálový soupeř Horácké Slavie. „Víme, že narazíme na jednoho z trojice Jihlava, Kladno, České Budějovice. Všechno to jsou velmi silné týmy, takže ani nebudu spekulovat, koho z nich bych si přál. Počkáme a uvidíme, kdo na nás vyjde," dodává Mička, který si nyní se svými svěřenci může užít zaslouženého volna. První semifinále je na programu až v pondělí 9. března.

LUKÁŠ ZELENÝ