ŠUMPERK - JIHLAVA 6:2

V totálním rozkladu končil lídr soutěže duel na půdě posledního celku. Dvě třetiny byla Dukla lepší, měla řadu šancí, proměnila však pouze dvě. Navíc dvakrát ze tří her v oslabení inkasovala, takže po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre průběhu spíše neodpovídající nerozhodný stav.

Třetí třetinu ale Jihlavští vůbec nezvládli, třikrát v rychlém sledu inkasovali a bylo prakticky rozhodnuto. Když pak rozhodčí usoudili, že by mohli poměr vyloučených trošku kosmeticky vyrovnat, hosté ve dvou početních výhodách nic nevymysleli. Při druhé z nich naopak inkasovali pošesté a svoji vítěznou sérii ukončili nečekaným debaklem.

Branky a nahrávky: 7. Milfait (Vrdlovec, Drtil), 30. Holík (Vrdlovec, Fořt), 42. Půhoný (Zdráhal, Kaut), 44. Šimun (Drtil, Brunec), 48. Fořt (Vrdlovec, Holík), 55. Milfait (Fořt) - 9. Seman (Diviš), 19. Skořepa (Jergl, Štebih). Rozhodčí: Mikula - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Třetiny: 1:2, 1:0, 4:0.

Jihlava: Škarek - Štebih, Šafář, Kaláb, Parýzek, Grebenyuk, Zadražil, Dobrovolný - Gríger, Seman, Diviš - Důras, Skořepa, Jergl - Březina, Melenovský, Harkabus - Malec, Flek, Anděl.

KLADNO - TŘEBÍČ 4:3

Horáci odehráli na ledě Rytířů vynikající první polovinu zápasu. Domácí sice měli řadu brankových příležitostí, jenže na Šindeláře dlouho nemohli vyzrát. Úvodní branku tak dali hosté, kteří využili přečíslení tří proti dvěma. Dolníček potáhl puk po pravém křídle, udělal kličku do středy hřiště a nádhernou přihrávkou našel před brankou Erata, jenž lehkou tečí usměrnil puk za Mensatora.

Ve 29. minutě navýšil vedení Horácké Slavie Zohorna a zdálo se, že Rytíři budou těžko hledat odpověď. Našli ji však v přesilových hrách. Bartoňův a Eratův trest byly potrestány, a po dvou třetinách bylo srovnáno.

Když pak v 52. minutě domácí využili svoji třetí přesilovku, zvyšovali své vedení už na 4:2. Hosté dokázali sice, také v početní výhodě, ještě snížit, alespoň na jeden bod však už nedosáhli.

Branky a nahrávky: 35. Pitule (Stach, Rudovský), 39. Skuhravý (Nash, Stach), 48. Machač (Rudovský, Skuhravý), 52. Skuhravý (Nash, Stach) - 14. Erat (Dolníček, Švec), 29. Zohorna (Pekr), 55. Erat (Bartoň, Pekr). Rozhodčí: Würtherle - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:7, navíc Pekr (T) 10 min. + DU. Využití: 3:1. Diváci: 1700. Třetiny: 0:1, 2:1, 2:1.

Třebíč: Šindelář - Bilčík, Bartoň, Niko, Štindl, Šaur, Přibyl - Erat, Dolníček, Švec - Kusko, Zohorna, Pekr - Wasserbauer, Miškovský, Pokorný - Šik, Juráň, Čech.