Pelhřimovský azyl jihlavským hokejistům už nějakou dobu nesvědčí. Neuspěli v něm už dva měsíce a špatně zahájili duel i se soupeřem z Hané. Tomu usnadnili vstup do utkání, když inkasovali už v páté minutě. V magickém čase 4:44 se prosadil Filip Dvořák – 0:1.

Dukla se dokázala oklepat, ale pak se v plné nahotě projevila největší aktuální bolest – proměňování šancí. Zejména v prostřední části hry jich měli hostitelé dost a dost. Pomoci mohla dlouhá přesilovka po faulu Nováka oceněném na pět minut plus do konce utkání. Tu netakticky zkrátil Haman, přesto se povedlo Dukle vyrovnat po dorážce Šika.

A mohlo být ještě lépe. V polovině zápasu měla Jihlava přesilovku 5 na 3, ale změnu skóre nepřinesla. To hosté zvládli početní výhodu v nástupu do třetí třetiny podstatně lépe. Pechanec dobře viděl Svobodu a jeho teč znamenala vítěznou trefu – 1:2.

Nic na tom nezměnily ani obrovské šance Chlubny a Handla. „Kluci podali dobrý výkon, ale bohužel jsou pod psychickou dekou, nedaří se proměňovat ani ty největší šance. Potvrdilo se, že kdo nevyužije přesilovku pět na tři, tak zpravidla prohrává,“ posteskl si jihlavský kouč Viktor Ujčík.

PĚT MINUT HRŮZY

Také Horácká Slavia mohla ve Vsetíně žehrat na nevydařený vstup do zápasu. V první pětiminutovce inkasovala dokonce dvakrát. Klhůfek ještě ve velké šanci Jekela nepřekonal, ale ve 3. minutě už byl bezmocný po teči Hořanského.

A bylo ještě hůře. Na třebíčského gólmana se valil útok za útokem a v 5. minutě se za ním rozvlnila síť podruhé. Vsetínské fanoušky rozjásal Štefka, na což musela třebíčská lavička reagovat oddechovým časem. „Opět jsme měli hodně špatný vstup do zápasu, což nás nakonec stálo body. Hráli jsme bez pohybu, prohrávali jsme osobní souboje,“ uvedl na webových stránkách klubu asistent trenéra Třebíče Jaroslav Barvíř.

Tah se povedl, Horácká Slavia začala postupně přidávat na tempu. Ve druhé periodě byla hra vyrovnaná, oba celky spálily dvě obrovské šance. Těsně před polovinou závěrečné třetiny šťastně snížil Dočekal a odstartoval tak závěrečný tlak hostí. Jenže Sachr svou svatyni doslova zaklel a žádná z velkých šancí Třebíče se neujala.

K zisku bodu nepomohla ani závěrečná power-play, vylepšená díky faulu vsetínského Potůčka. „Druhou a třetí třetinu jsme odehráli dobře. V té třetí jsme byli lepším mužstvem, ale vyrovnat se nám nepodařilo. Věřím, že proti Litoměřicím potvrdíme domácí sílu,“ dodal Barvíř.

PAVEL MIKEŠ