Horácké Slavii nevyšel úvod zápasu. Hosté hned z první střely inkasovali, když nahození Zdeňka Krále protečoval za záda třebíčského brankáře Pavla Jekela Adam Dlouhý.

Gólman Jekel nečekaně v první přestávce přepustil místo v bráně Janu Mičánovi, který se mezi třemi tyčemi pořádně nezorientoval a už lovil puk ze sítě. Na 2:0 pro Kolín navyšoval ve 21. minutě Martin Novák.

Hosté se dokázali poprvé prosadit ve 28. minutě, kdy se v přečíslení prosadil Jakub Malý. Vyrovnávací branku už Třebíč přes snahu nevstřelila. V tabulce ovšem Horácká Slavia zůstává třetí.

Adam Gawlas uspěl na šipkovém MS v prvním kole.
Šipkařská fantazie. Gawlas prvním Čechem ve 2.kole MS, dál jde i Sedláček

Jihlava se naproti tomu už vyšvihla na pátou příčku, když zvládla další vyrovnanou partii. Na ledě oblíbeného soupeře Šumperka dlouho čekala na gól. Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě Tobiáš Handl. Domácím se povedlo srovnat, v 51. minutě se trefil Joshua James Mácha..

Jen o dvě minuty později se ale i se štěstím prosadil Tomáš Chlubna a Jihlava už těsné vedení udržela a zapsala si další tři body do tabulky.

Další utkání čeká oba celky z Vysočiny již ve středu. Třebíč si od půl šesté večer na domácím ledě střihne duel s Šumperkem, Jihlavu čeká o půlhodinu později souboj na ledě čtvrtého Prostějova, který je v tabulce mezi dvěma rivaly z Vysočiny.

Lídrem je Vsetín, který vede o bod před Porubou.