Pro oba týmy to shodně bude třetí utkání v letní přípravě. A vzhledem k tomu, že ani jeden z nich zatím ve svých zápasech nevyhrál, dá se očekávat, že tentokrát už ani jeden z klubů nebude chtít zaváhat.


Oba týmy chtějí poprvé vyhrát


To potvrzuje i asistent třebíčského trenéra Romana Mejzlíka Roman Vondráček.


„V každém případě chceme už vyhrát a bodovat, s tím jdeme do každého zápasu. Jsme v určité fázi přípravy, hráči se u nás střídají a pořád někoho testujeme, takže hráči musí bojovat a ukázat, co v nich je. Zápas se neponese v duchu přáteláku, ale spíš jako boj o místo v základní sestavě,“ tvrdí kouč Horácké Slavie.


O tom, že třebíčský klub nebere zápas na lehkou váhu, svědčí i to, že do něj naskočí nejzkušenější hráči, kteří v předchozích dvou duelech nenastoupili.
„Už by měli nastoupit Hrbáček a Sedláček, kteří do předchozích zápasů nenastoupili. Hrát by měl i Martin Bartoš, který se rozehrává po zranění,“ konstatuje Vondráček.


Přestože se jedná o derby, třebíčský kouč si nemyslí, že by se jeho atmosféra přenesla z hlediště i na hráče obou klubů.


„Sice se jedná o derby, ale myslím si, že to hráči berou jako každé jiné utkání. My teď máme v kádru spoustu hráčů, kteří tu jsou na zkoušku a zápas Třebíče s Jihlavou ani jako derby neberou,“ všímá si Vondráček.


Žádná rivalita


S tím, že by se na ledě mělo jiskřit, nesouhlasí ani lodivod jihlavské Dukly Petr Vlk.


„Podle mě to dělají jenom novináři. Pokud jde o nějakou rivalitu, spousta kluků se nějakým způsobem potkávala. My tady máme kluky z Třebíče, oni mají kluky, co byli v Jihlavě. Roman Mejzlík je sice z Třebíče, ale dlouhý roky strávil v Jihlavě. Pro nás je to prostě další přípravné utkání a chystáme se na to, abychom v půlce září vyhrávali,“ vyhlíží novou sezonu Vlk.


I on však nasadí silnější sestavu, než tomu bylo v úterý, kdy proti polskému Jastrzebie nastoupilo mnoho juniorů a Dukla o gól prohrála. „Určitě bude hrát první lajna s Padělkem a Marešem. V obraně je zraněný Ficenc, dobře nevypadá ani koleno Komárka, který nedohrál utkání s Jastrzebie,“ komentuje zdravotní situaci svého týmu kouč Vlk.