Třebíč si odvezla z Hané debakl

Vysočina – Už jen tři kola a první hokejová liga bude znát účastníky play off. V něm už jsou jistě hokejisté Třebíče a Jihlavy a rázně do něj má nakročeno i Havlíčkův Brod.

28.1.2010

JIHLAVA – HR. KRÁLOVÉ 1:2 p

Oba týmy vstoupily do utkání opatrně a k vidění bylo jenom málo šancí. Z první větší šance však hned padl gól. V přesilové hře vyrazil Rytnauerovo nahození brankář hostů přesně na Haluzovu hokejku a ten zametl puk do branky.

Ve druhé části už se hrál přece jenom zajímavější hokej. Ve 22. minutě předvedli při přesilové hře parádní kombinaci bratři Krupkové, ale Martin obrovskou šanci neproměnil. O pět minut později se zjevil sám před Řehořem Volráb, ale jihlavský gólman předvedl skvělý zákrok. Další možnost však už Hradec využil. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Budínský a protlačil puk za záda ležícího Řehoře. Minutu před koncem druhé třetiny mohl strhnout vedení na stranu domácích Bakus, ale trefil pouze tyč, a skóre se tak neměnilo.

Ve třetí dvacetiminutovce se oba týmy soustředily hlavně na to, neudělat chybu, a k vidění tak žádné větší šance nebyly. A když Kadlec ve své šanci trefil pouze tyč domácí branky, muselo se prodlužovat. V tom Dukla nedokázala využít přesilovku čtyři na tři, a tak přišel trest. Nedbal si najel na Hendrichovu přihrávku a prostřelil Řehoře. Hradec si tak z Jihlavy odvezl cenné dva body.

Branky a nahrávky: 6. Haluza (Rytnauer, Bakus) – 29. Budínský (Koudelka) 63. Nedbal (Hendrich). Rozhodčí: Ondřej – Jílek, Polonyi. Vyloučení: 4:7, navíc Luňák (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1372. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 0:1. Jihlava: Řehoř – Malena, Staněk, Kašpar, Ficenc, Dobrovolný, Posmyk – Čachotský, Zeman, Hodek – Haluza, Bakus, Rytnauer – L. Krupka, Bezděk, M. Krupka – Man, Dušátko, Suk - Hrbatý. Hradec Králové: Luňák – Křetínský, Táborský, Karlíček, Hendrich, Seidl, Nedbal, Lesák – Rapáč, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – J. Hruška, Moskal, O. Hruška – Berger, Šejnoha.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 5:1
Branky a nahrávky:
5. Korhoň (Kucharczyk, Tomajko), 14. Korhoň (Kucharczyk), 33. Zbořil (Kucharczyk, Tomajko), 40. Vyrůbalík (Černý), 55. Kucharczyk – 13. Zahradník (Laš). Rozhodčí: Ondřej - Goňa, Obadal. Třetiny: 2:1, 2:0, 1:0. Olomouc: Žigárdy - Ministr, Mikšan, Davídek, Černý, Brančík, Čuřík, Mikel, Ondrušek, Zbořil, Janáček, Vyrůbalík, Nedbálek, Tomajko, Korhoň, Venkrbec, Bartoň, Lhotský, Staněk, Kucharczyk. Třebíč: Štůrala - Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Bulička, Kadela, Laš, Zahradník, Šedivý, Káňa, Rod, Obdržálek, Heřman, Ostřížek, Stejskal, Přibyl, Burian, Fila.

HAVL. BROD – CHOMUTOV 2:1 p
51. Ondráček (Třetina, Poletín), 64. Vyhlídal (Třetina, Němec) – 47. Mikšovic (Procházka). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Diváci: 700. Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 – 1:0.
Havlíčkův Brod: Furch - Jebavý, Soldán, Vyhlídal, Pavlík, Šulc, A. Jelínek, Horváth, Hertl - Endál, Němec, Česnek - Poletín, Třetina, Ondráček - Smith, Knotek, Vylíčil - Borovanský, Vrdlovec. Chomutov: Chábera - Pulpán, Trefný, Hájek, Všetečka, Bombic, Grof, Malinský, Posmyk - Duda, Eiselt, Hašek - Polanský, Kraft, Trochta - Mikšovic, Kůs, Hruška - Procházka, Jíra, Jeslínek.