Na dvě postupová místa jsou čtyři adepti, ale vypadá to, že odskočená devátá Jihlava si už účast v předkole nenechá vzít. Druhou vstupenku získá tak jeden tým z trojlístku Prostějov, Frýdek-Místek a Třebíč.

Velmi neoblíbeným protivníkem Horácké Slavie jsou prostějovští hokejisté. Hanáci sice v úvodním měření sil doma s Třebíčí prohráli 1:2 po samostatných nájezdech, zbylé tři duely však velmi přesvědčivě ovládli. Domácí porážka 0:7 navíc stála místo trenéra Martina Sobotku.

Sedmičku pak musel skousnout i jeho nástupce Radek Novák, i když Třebíč odjela na Hanou oslabená a pak musela dokonce svůj program měnit. Oba trenéři se však po zápasech shodli na několika faktech.

„Měli jsme dobrý začátek, jenže neproměnili jsme nějaké šance a soupeř potrestal naše chyby. Věděli jsme, že Prostějov je hratelný soupeř, jenže jsme nezvládli defenzivu po ztrátě kotouče,“ charakterizuje nezdary Sobotka.

„Bohužel jsme se dostali do zbytečného oslabení, ve kterém jsme hned inkasovali. Další branky jsme inkasovali po velkých individuální chybách. Třetí třetinu jsme chtěli odehrát slušně, dali jsme aspoň dva góly, což je pozitivní,“ uvedl tehdy Radek Novák po první novoroční porážce Třebíče.

Jenže vzájemné zápasy budou patrně rozhodovat. „Ty body jsou o to cennější, že jsme porazili přímého konkurenta v boji o desítku,“ dobře ví kouč Jestřábů Ladislav Lubina.

Bilance HS Třebíč

HC Frýdek-Místek

Bilance: 2 – 0 – 0 – 0 (4:1, 5:3).

Zbývající zápasy: 3. 2. (venku), 15. 2. (venku), 27. 2. (doma), 4. 3. (doma)

HC Jestřábi Prostějov

Bilance: 0 – 1 – 0 – 3 (2:1 sn, 1:3, 0:7, 2:7)

Zbývající zápasy: 12. 2. (doma), 2. 3. (venku)

HC Dukla Jihlava

Bilance: 1 – 1 – 0 - 2 (2:4, 1:3, 3:2 sn, 4:3)

Zbývající zápasy: 1. 2. (venku) a 29. 2. (doma)