Na dohled je však i 2. místo, zároveň se však Bílé hvězdy musí mít na pozoru. V závěsu číhá jihlavská Dukla. Třebíč si tak nemůže dovolit zaváhat doma proti Šumperku. Takové zaváhání by v konečném zúčtování mohlo velmi mrzet.

Největším problémem, který Horáckou Slavii stále sráží na kolena, je rozsáhlá marodka. V minulém kole sice měl Jiří Mička již k dispozici Jiřího Řípu, přesto je zraněných hráčů pořád velké množství. Zareagovalo tak i vedení, které nejprve na soupisku dopsala brněnské juniory Pokorného s Kuskem. Před derby s Rebely navíc Třebíč vyfoukla právě svému rivalovi Martina Janáčka.

Pětadvacetiletý obránce je hráčem extraligové Olomouce, která jej do konce sezony uvolnila právě do Třebíče. „Angažováním Martina Janáčka řešíme situaci, kdy už u nás nemohou hrát hráči z Komety, protože mají odehráno víc jak 26 zápasů v extralize, navíc máme dlouhodobě zraněného Václava Čejku," připomíná sportovní manažer Kamil Pokorný pravidlo o počtu startů v extralize, kvůli němuž může Třebíč přijít o několik hráčů.

Janáček má s I. ligou několikaleté zkušenosti, které se ve vyřazovacích bojích budou nesmírně hodit. Zvláště když mezi zraněnými zůstává velezkušený Rostislav Malena. „Loni byl stabilním členem kádru Olomouce a my věříme, že nám v obranných řadách pomůže, bude platným hráčem a dostane se do výborné formy," přeje si Pokorný.

Čerstvá posila byla v Havlíčkově Brodě u obou inkasovaných branek. Dnes bude mít šanci vylepšit si osobní statistiky a pomoci Horácké Slavii ke třem bodům, které ji minimálně udrží na dosavadní pozici.

Bude se Janáček se svými novými spoluhráči radovat?

LUKÁŠ ZELENÝ