Č. BUDĚJOVICE – TŘEBÍČ 2:1
Úvod utkání byl pro favorita šokem. Uběhlo pouhých 36 sekund a hosté vedli po střele švihem od Tomáše Kalába. Motor se však oklepal záhy a v 9. minutě vyrovnal. Bárta vystihl špatnou rozehrávku Třebíče a střelou do horního růžku vyrovnal.

Krátce po polovině utkání si Jihočeši vytvořili v útočném pásmu tlak a Rob rozjásal českobudějovické fandy podruhé. Domácí převzali otěže zápasu a vytvořili si další šance. Květoň však netrefil prázdnou branku, Heřmanův nájezd zlikvidoval Dostál.

Jaderná elektrárna Dukovany odstaví jeden blok

Ve třetí třetině měl další tutovku Bárta, ve 47. minutě pak nenápadná střela Nedorosta vypadla Dostálovi z lapačky a zacinkala na břevno. Třebíč se do závěrečného náporu nedostala, i když zkoušela power-play. Navíc do branky šel za zraněného Kváču nerozchytaný Gába. Horácká Slavia tak zakončila rok na ledě favorita porážkou.

Branky a nahrávky: 9. M. Bárta (Doktor, Vráblík), 33. Rob (Heřman, Horák) – 1. Kaláb (R. Erat, Dolníček). Rozhodčí: Zubzanda, Vokřál – Kreuzer, Belko. Vyloučení: 4:7, navíc Dolníček (Třebíč) 10 minut. Bez využití. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:0.

České Budějovice: Kváča – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, F. Novák, Vráblík, Kachyňa – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – Dostálek, Vlček, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – M. Bárta, Doktor.

Od nového roku budou vyšší sankce za nepojištěná auta

Třebíč: Dostál – Čejka, Nedbal, Hort, Kaláb, Půža, Furch, Jiří Wasserbauer, Spurný – R. Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, Kristl – Malec, T. Havránek, Ferda – Süss, Matěj Novák.