Po nedávno skončeném ročníku totiž došlo po třech letech k výměně na trenérském můstku, navíc se začíná s rozsáhlou rekonstrukcí jejich domovské KHNP Arény, kterou na nějaký čas opustí. „Je to nezbytný krok pro posun celého klubu, ale i hokeje v Třebíči,“ komentoval pro klubový web předsedu klubu Martin Svoboda.

Klíče od stadionu už klub na nějakou dobu předal. „Stalo se tak devátého dubna, kdy si klíče od zimního stadionu převzala dodavatelská firma. Nyní ještě někteří naši zaměstnanci vypomáhají v technický záležitostech dodavateli stavby,“ popisoval.

Kde bude Horácká Slavia v nadcházející sezoně působit? „A mužstvo bude působit v Moravských Budějovicích, již nyní tam probíhají stavební práce na nové kabině pro náš mančaft. Letní příprava se uskuteční v Třebíči, kdy základnou pro ni bude Bílý Králík v Borovině,“ nastínil.

Sedm kroků k postupu. Tolik zápasů ještě čeká v zbytku sezony na účastníky letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny. Udrží FŠ Třebíč (bílé dresy) své vedoucí postavení?
Boj o postup? Koukáme se na naši hru, ujistil znovu kouč fotbalistů Fošky Borák

Ten se vyjádřil také na téma, které skloňují někteří fanoušci Horáků, a sice možného boje klubu o postup mezi českou elitu. „Rozpočet klubu byl v loňském roce čtyřicet milionů korun. Pro důstojné působení v extralize potřebujete přibližně pětkrát tolik. Je k tomu třeba více dodat,“ položil pomyslnou řečnickou otázku.

Po konci trenéra Pokorného a asistenta Barvíře povede do příští sezony v Chance lize tým kouč David Dolníček, jemuž bude asistovat Roman Erat. „Je to po letech zásadní změna a já věřím, že to tým posune opět dopředu. David velmi dobře pracoval u juniorky a zároveň na pozici třetího trenéra u našeho áčka. Pro Romana to je nová a zásadní životní změna a zkušenost,“ komentoval Svoboda.

A ještě dodal: „V únoru jsem avizoval příchod posily do obrany, což trvá, a také jsem říkal, že tento rok bude rokem změn. To platí. Máme nové trenéry, začala rekonstrukce stadionu a spousta novinek začne proudit ven z klubu hned zkraje května. Budou to dobré, ale i špatné zprávy. Takový už je život.“