Blízko třetí výhře v řadě byli havlíčkobrodští Rebelové. Tentokrát však v nájezdech nestačili na Benátky nad Jizerou, které dvakrát otočily průběh zápasu.

HAVLÍČKŮV BROD – BENÁTKY NAD JIZEROU 4:5 sn

V úvodu utkání bylo poznat, že se střetly dva týmy, které mají s útokem velké problémy. Na první větší vzrušení si diváci v Kotlině museli počkat až do 12. minuty, kdy byl vyloučen domácí obránce Parýzek. Rebelové se však vzorně ubránili a okamžitě po návratu Parýzka otevřel skóre Filip Seman.

Druhá dvacetiminutovka už nabídla mnohem atraktivnější hokej. Zvýšit na rozdíl dvou branek mohl navrátilec do sestavy Sedláček, ale Stejskal byl pozorný. Poté se však domácí provinili dvakrát během minuty proti pravidlům a Benátky měly možnost dlouhé dvojnásobné početní výhody. Tu se jim podařilo po krásné kombinaci využít. V těchto okamžicích jednoznačně dominovali hosté, což potvrdili druhou brankou v 28. minutě.

Rebelové však nesložili zbraně a Antonín Melka jako správný kapitán zavelel k obratu. Ve 33. minutě dorazil za záda Stejskala Chlubnovu střelu a vyrovnal. Pouhých třicet tři vteřin nato se havlíčkobrodští hokejisté radovali potřetí, když Tomáš Troliga využil přesilovou hru.
Melka byl i u čtvrté branky Rebelů, která padla po devětadvaceti vteřinách závěrečného dějství. Domácí se poté soustředili především na defenzivu a Jelínka, jenž po čtvrté brance vystřídal v hostující brance Stejskala, ohrozili pouze sporadicky.

Hosté však byli nebezpečnější. Špačkův pokus ještě Novák zlikvidoval, ale proti teči Daniela Miškovského už byl krátký. Vstřelená branka vlila domácím krev do žil a tři minuty před koncem Jan Plodek vyrovnal. O bodu navíc nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější hosté.

Branky a nahrávky: 15. Seman (Minárik), 33. Melka (Chlubna, Tomek), 33. Troliga (Seman, Platil), 41. Melka (Tomek, Chlubna) – 24. Plodek (Pabiška, Mikyska), 28. Psota (Plodek, Plutnar), 55. Miškovský (Jonák, Říha), 58. Plodek (Víšek, Psota), rozh. náj. Plodek. Rozhodčí: Kubičík – Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:8 navíc Špaček (BEN) 10 min. OT. Využití: 1:2. Třetiny: 1:0, 2:2, 1:2 – 0:0.
Havlíčkův Brod: Novák – Sedlák, Parýzek, Sklenička, Platil, Semrád, Janáček, Pavlíček, Kolář – Tomek, Melka, Rousek – Sedláček, Seman, Babka – Milfait, Troliga, Minárik – Chlubna, Boček, Kozlík.

TŘEBÍČ – ÚSTÍ N. L. 4:3 pp

Na vstup do posledního utkání v roce nebude vzpomínat Luboš Horčička příliš vesele. Ve 4. minutě nahodil kotouč na třebíčskou branku ústecký Jan Kloz a zaskočil domácího brankáře.

Jeho zaváhání napravil třebíčský kapitán David Dolníček, který přesnou střelou nedal Volkemu šanci. Horácká Slavia byla nadále aktivnějším týmem, ale jak Wasserbauer, tak i Erat své šance nevyužili. Smutnit však dlouho nemuseli, když šťastnou brankou poslal Třebíč do vedení Petr Mrázek.

Poté však přišel zkrat domácích, kteří během padesáti vteřin dvakrát inkasovali. Do závěrečné dvacetiminutovky tak šli hosté s jednobrankovým vedením. To v úvodu smazal Jakub Bartoň. Na něj však nedokázal navázat Raška ani Wasserbauer a utkání tak dospělo do prodloužení. V něm měly Bílé hvězdy možnost dlouhé přesilové hry, kterou po pouhých čtrnácti vteřinách využil Matěj Pekr.

Branky a nahrávky: 8. Dolníček (Erat, Čuřík), 30. Mrázek, 42. Bartoň, 61. Pekr (Erat, Bartoň) – 4. Kloz (Budínský), 38. Rod (Roubík), 38. Pohl (Brož, Budínský). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:3 navíc Merta (UNL) 5 min. + DKÚ. Využití: 1:1. Diváci: 1670. Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 – 1:0.
Třebíč: Horčička – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Jaroš – Čuřík, Dolníček, Erat – Pekr, Řípa, Vodný – Mrázek, Raška, Wasserbauer – Paták, Králík, Čech – Juráň.