Jestřábi zahájili očekávaným tlakem a Jekel se muset vyznamenat už ve druhé minutě při sólovém úniku Slaniny. Jenže přesně po 165 sekundách tečoval nahození od modré Michalčuk a svým prvním gólem v první lize otevřel skóre.

Pak ale Prostějov ovládl hru, Illéš trefil tyč a v přesilové hře vyrovnal Venkrbec. Opět se tak stalo po teči, tentokrát po střele Poledny. „Jsme rádi, že se Pavel Jekel po těžkém zranění vrátil a podal velice dobrý výkon. Inkasoval jen jednou,“ ocenil maskovaného muže třebíčský trenér Kamil Pokorný.

Přesilovku však dokázali využít i hosté z Vysočiny, i když k vedení přišli poněkud lacino. Po nahození Dočekala určitě neměl čisté svědomí Pavelka – 1:2. Pak se opět několikrát zaskvěl Jekel, na druhé straně mohl skóre navýšit Matěj Svoboda.

Ve třetí třetině se Třebíč soustředila na důkladnou defenzivu, kterou podpořil bezchybný Jekel. Ten si nakonec připsal takřka čtyři desítky úspěšných zákroků. Definitivní rozuzlení zápasu tak zajistil do prázdné branky Michálek.

Šumperští Draci na domácím ledě deklasovali Velké Meziříčí (v tmavém).
Tvrdá sobota. Celky z Vysočiny hořely v obraně, venku schytaly pořádné debakly

„Tentokrát proti nám stála obrovská síla. Jsem rád, že kluci zápas odmakali, a napravili tak zaváhání s Kolínem. Zápas z naší strany snesl nejpřísnější měřítka, ale chválou budu šetřit. Kluci sami dobře vědí, co je potřeba udělat s takto silným soupeřem. Já jen doufám, že se toho budou držet i v dalších zápasech,“ dodal Pokorný.

Prostějov - Třebíč 1:3
Třetiny:
1:1, 0:1, 0:1.
Branky a nahrávky:
16. Venkrbec (Poledna, Maruna) – 3. Michalčuk (Baláž, Kučera), 27. Dočekal (Bořuta, Bittner), 60. Michálek (Ferda, Dočekal).
Rozhodčí: Zubzanda, Maršálek – Kleprlík, Kráľ. Diváci: 761. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1.
Třebíč: Jekel – Bořuta, Furch, Baláž, Vodička, Štebih, Poizl – Bittner, Dočekal, Kučera – Michálek, Malý, Matyáš Svoboda – Vodný, Michalčuk, Ferda – Matěj Svoboda, Frömel.