To nejpodstatnější bylo k vidění v první části. Skóre zápasu otevřel v šesté minutě Jiří Ondráček.

Hostům se povedlo o pět minut později srovnat, když brankář Třebíče Pavel Jekel vyrazil puk před sebe na Lukáše Adámka, který se z dorážky prosadil.

Jenže Třebíč si zanedlouho vzala vedení zpět. V přesilové hře se z dorážky prosadil Ladislav Bittner. Orli se pokoušeli o vyrovnání, ale stoprocentní šanci Petra Beránka zlikvidoval Jekel efektním zákrokem lapačkou a třebíčský brankář se vyznamenal třeba i proti šanci Jana Sedláčka.

Ještě předloni takto bojovaly Sokol Bedřichov a HFK Třebíč (v červeném) v krajském přeboru. Po letošním podzimu má tým z Jihlavy nakročeno k návratu do nejvyšší krajské soutěže, HFK na rivala ztrácí propastných patnáct bodů.
Máme úzký kádr. A náš vstup do soutěže byl tragický, láteří šéf HFK Třebíč Němec

Domácí si výhru pojistili v závěru. Nejprve při rychlém protiútoku vstřelil svůj druhý gól v zápase Bittner a výhru Třebíče pečetil trefou do prázdné brány v předposlední minutě David Michálek. Horácká Slavia je v tabulce čtvrtá, Znojmo poslední čtrnácté.

Další prvoligový tým z Vysočiny neuspěl. Dukla Jihlava v Litoměřicích prohrávala po trefě Kalea Costy od úvodní minuty a i když před polovinou zápasu srovnával Tomáš Havránek na 2:2, duel na stranu domácích v závěru druhé části překlopil Přemysl Svoboda. Na konečných 4:2 pro Litoměřice pečetil v poslední minutě Jakub Černohorský. Jihlavě tak patří osmá příčka.