O všem spolurozhodla závěrečná výhra na ledě Ústeckých Lvů, se kterými se Třebíč také popasuje ve čtvrtfinále play off.

Rozhodující utkání zahájili třebíčští hokejisté přesně tak, jak si přáli. Po minutě hry překonal Orcta v domácí brance Tomáš Vondráček.

Domácí našli odpověď v minutě desáté. Ve dvojnásobné přesilovce pálil přesně Roubík. V dalším průběhu utkání už branky nepadly, Hrubec i Orct své svatyně doslova začarovali. Síť nerozvlnil žádný z hráčů ani v prodloužení, ke slovu se tak dostaly samostatné nájezdy.

Jako první se sice prosadili domácí, ale nakonec se radovala Třebíč. Hosté odpověděli Kautem, rozhodující nájezd proměnil David Dolníček. Když pak Roubík skóre nesrovnal, mohla propuknout ohromná radost z postupu do play off. „Hodně těžko hledám slova, něco podobného musí člověk zažít,“ uvedl po utkání třebíčský kouč Kamil Pokorný. „Nikdo s námi nepočítal, byli jsme na odpis. Je to malý hokejový zázrak,“ dodal hrdě.

Potrápíme je

Den po utkání v Ústí měli třebíčští hráči volno. „Během sto dvou hodin jsme hráli čtyři utkání. Čtyři kola během pěti dnů jsou opravdu vyčerpávající,“ vysvětlil Pokorný.

Ten si den volna také patřičně vychutnával. „Cítím se fantasticky,“ usmál se na dotaz Deníku po pocitech z úspěšného finiše. „Dnes jsem se koukal na statistiky. Po třiceti devíti kolech jsme byli předposlední, měli jsme ztrátu pěti bodů na nejbližšího soupeře a deset bodů na osmou příčku,“ připomíná trenér. „Povedla se nám opravdu těžko uvěřitelná věc.“

Za spouštěcí mechanismus stíhací jízdy považuje Pokorný zápas dvaačtyřicátého kola. „V domácím utkání s Olomoucí jsme po první třetině prohrávali 0:3 a lidi na nás pískali,“ ohlíží se kouč zpět. „My jsme se v tom utkání dostali na úplné dno a museli jsme se doslova hrabat z hlubokého bahna.“

To se tedy nakonec povedlo měrou až nečekanou. Sladkou odměnou je nejen jistá záchrana v soutěži i pro příští ročník (a tím i splněný předsezonní cíl), ale také čtvrtfinále s favoritem největším: Ústeckými Lvy. „Tu sérii si pořádně užijeme,“ domnívá se Pokorný.

Zadarmo ale vítěz základní části nic nedostane. „Víme, že Ústí má tým na úrovni extraligy, už vloni mělo k postupu velmi blízko. Měřit se s ním nemůžeme, ale budeme se jim snažit jeho roli favorita co nejvíce znepříjemnit. Budeme určitě chtít doma pro diváky nějaké utkání vyhrát. Navíc play off je sledovanou soutěží, a naši mladí hráči tak dostanou příležitost se ještě více zviditelnit. Budou hrát i o svoji budoucnost. V takové sérii mohou prokázat své ambice,“ připomíná úspěšný trenér Pokorný.