SLAVIA - JIHLAVA 1:3

Již od začátku utkání se oba celky soustředily spíše na obranu. Šanci otevřít skóre však velmi záhy dostal Robinson, nicméně před odkrytou brankou mu kotouč sjel z hole.

Ještě do první přestávky řešili brankáři na obou stranách po jedné ošemetné situaci, ale stav se za prvních dvacet minut nezměnil.

Na začátku druhé dvacetiminutovky usedl na trestnou lavici Skořepa, ale současně s jeho návratem úspěšně zakončil přečíslení Pavel Mrňa a dostal Duklu do vedení. V polovině zápasu Jihlavští ukázali svému soupeři, jak proměnit přesilovou hru a na hostující střídačce bylo s dvoubrankovým náskokem ještě veseleji. Zápas se poté hodně vyostřil, k vidění byla i šarvátka. Ve zbytku druhé třetiny, ale již branka nepadla.

Dukla měla zkraje třetí třetiny dvě možnosti navýšit svůj náskok, ale Alexandr Hylák byl v obou případech úspěšnější. Což Jihlavu mohlo mrzet, jelikož se šest minut před koncem prosadil Kašpařík a drama bylo rázem na světě! Pražané se v závěrečných minutách odhodlali k mohutnému náporu. Dukla navíc musela přežít dvanáctivteřinové oslabení třech proti pěti. I při powerplay si slávisté vytvořili obrovskou šanci, ale kotouč za záda Honzíka neprocpali. Dukla si pojistila tři body netradičně technickým gólem, když byl unikající Kaláb podražen před prázdnou brankou sešívaných.

Jihlava v Praze na Slavii navýšila náskok na třetím místě již na pět bodů. Pár kol před koncem základní části je to opravdu solidní náskok.

Branky a nahrávky: 55. Kašpařík - 23. Mrňa (Štebih), 32. Seman (Kolář, Grebenjuk), 60. Kaláb.

Rozhodčí: Doležal - Křížek, Křivohlavý. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:2. Diváci: 1632. Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1.

Jihlava: Honzík - Kaláb, Bilčík, Štebih, Grebenjuk, Dobrovolný, Šafář, Škůrek - Důras, Skořepa, Harkabus - Kolář, Seman, Diviš - Mrňa, Prokš, Jergl - Kohout, Anděl, Beránek.

TŘEBÍČ - ČESKÉ BUDĚJOVICE 4:5

První třetiny mohou hokejisté Třebíče velmi litovat. Ke trestnému střílení se totiž postavil Zohorna, ale svou šanci neproměnil, což se domácím krutě vymstilo.

Místo toho totiž přišla v pěti závěrečných minutách prvního dějství branková smršť českobudějovického Motoru. Aby toho nebylo pro třebíčské hokejisty málo, branka na 3:0 padla pouhé dvě sekundy před první sirénou.

Takhle si vstup do zápasu svěřenci Jiřího Mičky určitě nepředstavovali.

Horácká Slavia začala pořádně hrát až po čtvrté inkasované brance v jejich síti. Krátce nato totiž dokázal Bláhu prostřelit Petr Polodna. Na rozdíl dvou gólů snížil ve třiatřicáté minutě Richard Kristl. Toto domácí nastartovalo a Třebíč hrála jako vyměněná. Bohužel pouze do 38. minuty, kdy byl vyloučen Štindl, čehož dokázala přesilovková skvadra Českých Budějovic využít.

Třebíčští nastoupili do třetí části s velkým nasazením. Své ovoce to přineslo v závěru zápasu. Během jedenapadesáti sekund se Horácká Slavia dvakrát prosadila a domácím chyběla už jen jedna branka!

Ani ne minutu nato rozezněla Schejbalova rána tyčku Bláhovy branky. Třebíčským fanouškům bude zřejmě ještě dlouho znít v uších. Velký obrat se nekonal. Horácké Slavii se už ve hře bez brankáře Bláhu překonat a obrat o body favorita nepovedlo.

Branky a nahrávky: 29. Polodna, 34. Kristl (Erat, Malena), 55. Raška (Niko, Zohorna), 56. Dolníček (Erat, Malena) - 16. Marek (Švihálek, Točík), 19. Zíb (Chovan, Pajč), 20. Žalčík (Mikyska, Babka), 26. Mikyska (Babka, Žalčík), 40. Kolmann (Květoň, Pajič). Rozhodčí: Trombík Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:2. Diváci: 1720. Třetiny: 0:3, 2:2, 2:0.

Třebíč: Vejmelka (20. Svoboda) - Podlipnik, Malena, Štindl, Čejka, Nikl, Schejbal, Bartoň - Kristl, Dolníček, Erat - Psota, Polodna, Kusko - Zohorna, Raška, Wasserbauer - Přibyl, Juráň, Čech.