„Je to porážka jako každá jiná, ale s ohledem na důsledky samozřejmě bolí víc,“ přiznává Pokorný, kterého může mrzet především zpackaný začátek letošního ročníku. „Ty body nám teď v závěru chyběly. Do play off jsme nepostoupili o kousek, ale rozhodně z toho nebudeme dělat žádnou tragédii,“ nepodléhá trudomyslnosti trenér Horácké Slavie.


Třebíč letos musela vyjít se skromným rozpočtem, což se podle Pokorného podepsalo i na výsledcích týmu. „Naše finanční situace není vůbec růžová. Také proto jsme tam, kde jsme. Nasadili jsme dost mladých kluků, kteří teprve sbírali zkušenosti. A než se v soutěži otrkali, ztráceli jsme,“ konstatuje kouč červenobílých.


Prvoligové play out začíná ve středu 4. února a Horácká Slavia se v jeho úvodním kole zcela jistě představí na svém ledě. Otázkou zatím zůstává, kdo bude jejím protivníkem a v jaké nastoupí sestavě. „Soupeři teď určitě budou mohutně posilovat, protože posledního ledna končí přestupní termín. Všichni tedy můžou mít oproti dlouhodobé části úplně jiná mužstva,“ upozorňuje Pokorný.


Ten je v Třebíči i sportovním ředitelem, a tak ho čeká perný týden plný vyjednávání o posilách. „Kádr rozhodně chceme doplnit, ale bombastické změny se u nás očekávat nedají. Věříme klukům, které máme k dispozici. Mezi nimi je spousta odchovanců, což může být naší výhodou,“ zdůrazňuje.


Prozradit jména vyhlédnutých hráčů zatím Pokorný nechtěl. Přesto je jasné, že by kádr Horácké Slavie měl rozšířit také jeden brankář. „Chceme být připraveni i na případná zranění. Ale rozhodně to není tak, že bychom nevěřili Lvovi,“ odmítá třebíčský trenér.

MARTIN MUTL