Modrobílý stroj se ale v sobotu rozjížděl pomaleji. K obvyklému výkonu jej nastartovala až malá bouřka v první přestávce.

„V první třetině jsme nehráli špatně, udrželi jsme stav 0:0, což v Brně není vůbec špatné. Bohužel jsme domácí nastartovali hned na začátku druhé třetiny, ti se pak zbavili nervozity a dali nám tři góly,“ litoval třebíčský kouč Kamil Pokorný, který postavil do branky českobudějovického Fialu místo zraněného Lva.
Třebíčský outsider držel díky Fialovým zákrokům s favoritem krok, a tak musela o přestávce přijít v brněnské kabině Kýhosova bouřka.

„Dostali jsme saigon, a pak jsme hráli dobře,“ žertoval po utkání muž zápasu Milan Kostourek, který si v zápase připsal čtyři body a vévodí kanadskému bodování brněnského týmu.

„Museli jsme se trošku probudit. Do zápasu jsme vlezli hrozně vlažně. Prvních pět minut si kluci říkali: No Třebíč, ti nám to tady odevzdají. Vždycky hráče před zápasem upozorňuju, že nikdo se neporazí sám,“ kritizoval trenér Komety Vladimír Kýhos.

Do druhé části ale nastoupil tým jako vyměněný a třemi brankami Horáckou Slavii otupil.

Ve třetí třetině sice snížil Martin Čech, ale v poslední desetiminutovce se naplno rozhořela kanonáda Komety.

„Výsledek trošku zkresluje závěr, v němž jsme domácím našimi chybami dovolili tři góly,“ dodal v pozápasovém bilancování Pokorný.

O druhý třebíčský zásah se postaral obránce Tomáš Kaláb, který se trefil v dvojnásobné přesilovce stejně jako minule proti Berounu.

KOMETA BRNO – TŘEBÍČ 7:2

Branky a nahrávky: 21. Černý (Houdek, Křetínský), 33. Haluza (Kostourek), 35. Kántor (Vondráček), 52. Haluza (Kostourek), 56. Kostourek (Haluza, David), 58. Padělek, 59. Vondráček (Švagrovský, Kostourek) – 44. Čech (Vrba), 54. Kaláb (Hrbáček, Vrba). Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 8:8 Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 6306. Třetiny: 0:0, 3:0, 4:2. Kometa Brno: Hylák – Kántor, Houdek, Zubíček, Mikel, Křetínský, Lhotský, Morava, David – Černý, Švagrovský, Brabenec – Padělek, Klimt, Kýhos – Vondráček, Barus, Mikšan – Haluza, Kostourek, Bakrlík.
Třebíč: Fiala – Flamík, Trončinský, Sláma, Kaláb, Hrbáček, Bulička, Koktan – , Čech, Zahradník – Vrba, Burian, Nahodil – Stejskal, Staněk, Rákos – Obdržálek, Sojčík, Kundela – Přibyl.