V derby se obvykle hledá favorit těžko. A také dnes je těžké vyslovit jméno týmu, který by měl vyhrát. Havlíčkův Brod sice šlape, vede soutěž, je nejproduktivnějším celkem první ligy, prohrál pouze jedinkrát… Ale jede na Horácký zimní stadion, kde se Dukle zatím poměrně daří.

Hradec Králové a Písek si domů odvezly v báglech sedm fíků, prohrála zde i Olomouc. Pouze třebíčští hráči zatím na historickém zimáku loupili. Dokážete odhadnout, jak tento třeskutý šlágr dopadne? „Já myslím, že si to všichni užijeme," uvedl pro klubový web útočník Rebelů Roman Vondráček. „Lépe načasovat formu jsme snad ani nemohli."

Rebelové neřeší, že Dukla je momentálně až na osmé příčce tabulky. „Ono je jedno, kde jsme my, a kde jsou oni. Tenhle zápas je vždycky specifický, každopádně bude mít zase super náboj," těší se na zápas před plnými ochozy Vondráček.

Znaky blížícího se hokejového svátku jsou patrné i v jihlavské šatně. „Kluci se o tom už baví, padají slova o velkém zápase," usmívá se jedenadvacetiletý útočník Dukly Ondřej Malec. I on sám pociťuje zvýšený zájem o nadcházející utkání. „Známí se o tom baví, už jsem dostal dost žádostí o lístky," potvrzuje.

Dukle ani Brodu koncovka nedělá problémy, střelecké manévry se však podle Malce očekávat nedají. „Spíše si myslím, že půjde o takticky vedené utkání," odhaduje jihlavský křídelník.

Zkušení Medvědi

V Třebíči se dnes představí poslední přemožitel Jihlavy berounští Medvědi. Beroun v létě před sezonou změnil název, logo i početnou část svého kádru. Jeho hru nyní tvoří zkušení hráči Aleš Padělek, Jaroslav Nedvěd nebo Pavel Vostřák. V brance se již objevili například slávista Dominik Furch či naposledy Adam Svoboda.

Tato zkušenost se projevuje především v útočné fázi, Beroun nastřílel v sedmi zápasech třiadvacet branek. Třebíč se ale může na druhou stranu pochlubit opětovně kvalitní gólmanskou jedničkou.

Marek Čiliak v předminulém kole znechutil život útočníkům Mladé Boleslavi, minule v Písku domácím nedovolil skórovat ani jednou. „Za pětašedesát minut a při nájezdech neinkasoval ani jednou, za svoji první nulu zaslouží velké absolutorium," uvedl trenér týmu Kamil Pokorný, který má před soupeřem respekt: „Čeká nás doma další těžký zápas a já věřím, že nám opět pomohou diváci," zve příznivce do ochozů Pokorný.