Vedení Horácké Slavie v pondělí se zpožděním odtajnilo jméno nového kouče. Informace, které z klubu prosakovaly, se potvrdily. Prvoligový tým od nové sezony převezme Jaromír Šindel. Asistovat mu bude dosavadní trenér třebíčských mládežnických výběrů Roman Vondráček.

„Byli jsme v jednání, před víkendem jsme se definitivně dohodli na vzájemné spolupráci. Domluvili jsme se na jednu sezonu s roční opcí,“ prozradil generální ředitel klubu Karel Čapek.

„Důvodem oddálení byla ustanovení a datum ve smlouvě, kterou jsem měl já (s Mladou Boleslaví - pozn. aut.),“ vysvětloval devětačtyřicetiletý Šindel.

Pro bývalého reprezentačního gólmana a mistra světa z roku 1985 je to už třetí angažmá v Třebíči. Na sklonku aktivní hráčské kariéry měl v Třebíči chytat, ale nakonec předčasně pověsil lapačku na hřebík. Naposledy v Horácké Slavii působil v sezoně 2006/2007, kdy v klubu působil jako sportovní manažer. Poslední dvě sezony byl sportovním ředitelem a od prosince 2008 i koučem Mladé Boleslavi, kterou v baráži zachránil v extralize.