JIHLAVA - PROSTĚJOV 9:3

Dukle stačilo pouhých osm minut, aby třemi brankami rozhodla o své výhře nad Prostějovem. Jako první udeřil Adam Zeman, na něhož v 15. minutě navázal Michal Důras a celé dílo dokončil gólem z přesilové hry Tomáš Kaláb. Jihlava pokračovala i ve druhé třetině lovu Jestřábů.

Kociána, který po třetí brance nahradil v brance Šimbocha, nejprve překonal Petr Mocek a po pěti minutách vstřelil pátou branku další z jihlavských obránců Jakub Schejbal.

Když Zeman pošesté rozvlnil síť prostějovské branky, vypadal Prostějov zcela rezignovaně. Zničehonic však Václav Meidl tečoval Jedličkovo nahození a postaral se alespoň o čestný úspěch svého týmu. Na Meidlův gól navázal v úvodu závěrečného dějství Lubomír Kovařík. Jihlavští hokejisté se však nenechali rozhodit a pokračovali ve své kanonádě.

Hattrick završil Adam Zeman a třicet vteřin po něm se prosadil Jan Semorád. K vytoužené desítce přiblížil Jihlavu Marek Melenovský, ale fanoušky vyvolávaná branka už nepadla. Místo toho zkorigoval výsledek utkání na konečných 9:3 Marek Indra.

Branky a nahrávky: 8. Zeman (Kaláb), 15. Důras (Seman, Melenovský), 16. Kaláb (Štebih, Semorád), 22. Mocek (Seman), 27. Schejbal (Čáp), 37. Zeman (Diviš, Kaláb), 50. Zeman (Kaláb), 50. Semorád (Šidlík), 56. Melenovský (Mikeš) 37. Meidl (Jedlička), 43. Kovařík (Černý), 56. Indra (Kindl). Rozhodčí: Šutara Černý, Moravec. Vyloučení 4:10 + Kuřítko (JIH) 5+ DKÚ Husák (PRO) 10 min OT. Využití: 4:0. Třetiny: 3:0, 3:1, 3:2.

Jihlava: Sáblík - Mocek, Dobrovolný, Kaláb, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík - Čachotský, Zeman, Diviš - Důras, Melenovský, Seman - Prokš, Semorád, Vysloužil - Kuřítko, Mikeš, Anděl.

TŘEBÍČ - Č. BUDĚJOVICE 1:3

Do souboje o druhé místo vstoupili lépe domácí hokejisté, českobudějovického Gábu však nedokázali pořádně prověřit. Postupně se tak ke slovu začali dostávat i hosté, kteří se po ráně Tomáše Nouzy od modré čáry dostali do vedení.

To však vydrželo pouze krátce. V úvodu druhé třetiny Gába střelu Čuříka pouze vyrazil před dojíždějícího Matěje Pekra, který bez větších problémů vyrovnal. Motor se však po krásné kombinaci Roba s Michalem Švihálkem ujal ve 29. minutě opět vedení.

Bílé hvězdy měly několik příležitostí k vyrovnání, v největší se ocitnul Roman Erat, ale Gába puk zázračně chytil před brankovou čarou. A přišel trest. Ve třetí třetině bylo odehráno pouze třicet pět vteřin, když se podruhé v utkání prosadil nejproduktivnější hráč I. ligy Tomáš Nouza. Horácká Slavia se poté vrhla do útoku, kde však narážela na připravenou defenzivu Jihočechů, kteří si tak z Vysočiny odváží všechny tři body.

Branky a nahrávky: 22. Pekr (Čuřík, Kaut) 20. Nouza (Mucha), 29. Švihálek (Rob, Punčochář), 41. Nouza (Straka). Rozhodčí: Čech, Mrkva Novák, Lukš. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Diváci: 1650. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1.

Třebíč: Falter - Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Jaroš, M. Přibyl, Šaur - Wasserbauer, Dolníček, Erat - Kaut, Čuřík, Pekr-  Čech, Raška, Paták - Křivohlávek, Juráň, Kadela.

HAVL. BROD - HAVÍŘOV 2:4

Rebelům se proti Havířovu podařil výborný vstup do utkání, když už ve 2. minutě otevřel skóre Heřman. Místo povzbuzení však přišel útlum a ke slovu se dostali i hosté. Konkrétně to byl Vojtěch Tomi, který využil zaváhání havlíčkobrodské defenzivy a vyrovnal.

Stejný hráč se postaral i o druhou branku Havířova, když po přihrávce Šedivého prostřelil Landsmana. Při následné hře čtyři na čtyři udeřili hosté potřetí a zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Rebelové však nesložili zbraně a Babka snížil na rozdíl jediné branky.

Tento stav vydržel pouze krátce, když Havířov dokázal využít přesilovou hru a opět domácím odskočit do dvoubrankového vedení, které si již pohlídal.

Branky a nahrávky: 2. Heřman (Tomek, Rousek), 44. Babka (Kuchler, Maliník) 11. Tomi (Hlinka, Šedivý), 22. Tomi (Šedivý, Šenkeřík), 35. Jiránek (Foltýn), 48. Matějíček (Jiránek, Loskot). Rozhodčí: Würtherle Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 424. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:1.

Havlíčkův Brod: Landsman - Štindl, Pavlíček, Sklenička, Zítka, Kurka, Kolář - Minárik, Zohorna, Kuchler - Maliník, Heřman, Tomek - Rousek, Babka, Sedláček - Zdráhal, Kubalík, Přikryl Půlpán.