„Venku se nám daří víc, protože naši mladí hráči možná nejsou tolik nervózní, navíc proti silným soupeřům se vždy hraje lépe,“ říkal už před časem trenér Horáků Kamil Pokorný.

Zatímco v posledních třech venkovních zápasech brala Třebíč čtyři body za dvě vítězství v nájezdech a na ledě lídra z Ústí jen těsně prohrála, doma se Horácká Slavia trápí, ve středu podlehla na nájezdy Hradci 1:2. „Když dáme doma jen jeden gól, těžko můžeme vyhrát,“ uvedl na webu třebíčského klubu útočník Lukáš Havel.

Horáci se letos v koncovce trápí, ačkoliv v posledních zápasech venku prokázali zlepšení. „Kluci jsou venku víc uvolnění, hrají i lepší hokej,“ povzdychl si Pokorný.

Pokud ovšem chtějí Třebíčští dnes pomýšlet na nějaký bodový zisk, budou muset v každém případě zlepšit koncovku. „Recept je jednoduchý. Musíme být více produktivní, dávat více gólů,“ usmívá se třicetiletý pendl z extraligového Třince.

Třebíč si v Olomouci bude muset dát pozor na začátek zápasu, protože vstupy do duelů Horákům pravidelně nevychází, a pak vše musejí dotahovat. „Někdy to tak je. Starty nám sice nevychází, ale pak se vždycky nakopneme a hrajeme lépe,“ jen pokrčil rameny Havel.

Třebíčští trenéři Kamil Pokorný Radek Novák se v Olomouci už nebudou moci opřít o služby útočníka Marka Laše. Odchovanec třebíčského hokeje je totiž kmenovým hráčem Ústí, a to si ho minimálně na měsíc stáhlo. V sestavě se neobjeví ani další útočník Tomáš Kaut, který se ve středečním utkání proti Hradci zranil, a jeho rekonvalescence potrvá asi měsíc.

Dobrou zprávou naopak je, že se v sestavě znovu objeví forvard Ondřej Havlíček, jemuž bylo podle třebíčského klubového webu prodlouženo hostování na dosud nespecifikovanou dobu.

Havlíček ve středu v třebíčském dresu chyběl, ale v předešlém zápase v Mostě Horácké Slavii výrazně pomohl k zisku dvou bodů. V předposlední minutě nejdříve vyrovnávací brankou poslal zápas do prodloužení, v nájezdech pak parádním zakončením přisoudil Třebíči bonusový bod.