Hráči Dukly na sobotní debakl v Ústí nad Labem odpověděli plným bodovým ziskem s Olomoucí. Zato Havlíčkobrodští dostali tvrdý direkt od rozjetého Vrchlabí.


Vítězství Horácké Slavie nad „farmářským“ týmem extraligového Liberce – Benátkami nad Jizerou – se ale nerodilo jednoduše. Tým kouče Pokorného v utkání dvakrát prohrával, naposledy šli hosté do vedení ve 43. minutě. Vítězný gól vstřelil o deset minut později Daniel Rákos, pojistku pak přidal do prázdné branky Lukáš Nahodil.


„Po gólu na 2:3 jsme hráče nabádali, že je ještě dost času. Oni se do toho položili, začali víc střílet a nakonec zápas zvládli. Za to bych jim chtěl poděkovat, protože to bylo opravdu hodně psychicky náročné,“ pochvaloval si Kamil Pokorný. „Když hrajete doma se soupeřem, který je v tabulce blízko vás, tak je to vždycky složité.“


Trenérovi se zase dýchá o něco lépe, jeho tým poskočil při zaváhání Kadaně už na třináctou příčku.
Jenže prvoligový suterén je pořádně našlapaný. Zpátky na dno můžou Třebíčští už dnes, pokud nebudou bodovat v Hradci Králové, se kterým v prvním duelu prohráli doma 2:4. Pokořené Benátky, které teď drží černého Petra, totiž ztrácí na Třebíč jediný bod.


Klíčový úvod


Jihlava se oklepala z debaklu v Ústí nad Labem a bez vážnějších problémů si poradila s Olomoucí (3:1). „Klíčové bylo, že soupeř na začátku nevyužil minutovou přesilovku pět na tři. Kdybychom ve stavu, v jakém jsme byli po Ústí, inkasovali, mohlo to pro nás být smrtelné,“ přiznal hlavní kouč Dukly Bedřich Ščerban.


O dva jihlavské góly se postaral ve velké pohodě hrající forvard Daniel Hodek, který tak účet svých přesných tref rozšířil na čtrnáct. Další může přidat už dnes večer v Mostě.


„Uvidíme, co na nás domácí vymyslí. My se hlavně musíme vyvarovat faulů, kterých v poslední době děláme až moc. Hrát co nejvíc v pěti, to bude základ,“ konstatoval druhý nejproduktivnější hráč Dukly i celé soutěže.


Nezvládli oslabení


Čtyři využité přesilovky hodně rychle posadily na zem havlíčkobrodské hokejisty ve Vrchlabí. Druhý tým tabulky vyhrál jasně 5:0.
„Hráči byli jakoby opaření. Věděli jsme o tom, že Vrchlabí dobře sehrává přesilovky, připravovali jsme se na to, ale v utkání jsme nebyli schopní hrát to, co jsme si řekli,“ kroutil hlavou trenér brodského celku Petr Novák.


Jeho svěřenci se budou muset z debaklu hodně rychle oklepat, protože už dnes hrají s Havířovem. A v Kotlině by se chtěli předvést rozhodně v lepším světle než proti krkonošskému celku.


„Musíme především sehnat nějaké hráče,“ tvrdí Novák. „Ve Vrchlabí se nám zranil Svoboda, který určitě nenastoupí. Snad má jen koňara, více ukáže další vyšetření,“ dodává trenér Rebelů. „A proti Havířovu? Musíme zlepšit naprosto všechno. Musíme hrát disciplinovaněji a více aktivně,“ uvědomuje si Novák.

REPORTÉŘI DENÍKU