Třebíčští po většinu utkání prohrávali, alespoň bod jim necelé čtyři minuty před koncem základní části zajistil bombou pod břevno obránce Vlastimil Bilčík. Vítěznou branku vstřelili v prodloužení hosté. „Jsme rádi, že jsme alespoň vyrovnali," uvedl na pozápasové tiskové konferenci domácí asistent trenéra Radek Novák.

To však bylo jediné pozitivum, které mohl kvitovat. „Chtěli jsme hrát v jiném tempu, než jsme hráli. To je pro nás velké zklamání. Udělali jsme dvě obrovské chyby v obraně, zejména v první třetině jsme ani dobře nebruslili, spíše jsme tam jen tak postávali. "

Po porážce, třetí domácí v řadě, klesla Třebíč na šestou příčku. Dostala se před ni Kadaň, která je naopak v soutěži na domácím ledě suverénně nejlepší.

TŘEBÍČ - LITOMĚŘICE 2:3 pp

Branky a nahrávky: 44. Švec (Bartoň, Erat), 57. Bilčík (Bartoň, Miškovský) - 16. Doležal (Troliga), 46. Beránek (Nedvídek, Ondráček), 63. Vantuch (Kalla, Pavlas). Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 3:2, navíc Šulc (Litoměřice) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 2:1. Diváci: 1520. Třetiny: 0:1, 0:0, 2:1 - 0:1.