Horácká Slavia ale byla nakonec v bojovném zápase nakonec o gól šťastnější a připsala si těsnou výhru (3:2).

V polovině utkání se přitom zdálo, že domácí míří k očekávanému výsledku. Po brankách Polodny a Erata svítilo na kostce nad ledem skóre 2:0 a v hledišti se juchalo.

Po třech minutách ale bylo sníženo, a oboustranně vyrovnané utkání vygradovalo v závěrečném dějství. Mostečtí hokejisté dokázali vyrovnat, jenže odpověď domácích byla smrtící. Po pouhých čtyřech vteřinách byla Třebíč opět o krok vpřed.

Změnu ve stavu skóre nepřinesla hostující přesilovka pět na tři, ani závěrečná power-play. Po třech porážkách Třebíčští podruhé v řadě vyhráli, byť tentokráte příliš jejich bílá hvězda na dresu příliš nezářila. „Soupeř nehrál vůbec špatně," ocenil Most po utkání pro klubový web asistent trenéra Radek Novák. „My jsme to utkání doslova umlátili. Někdy i takový den přijde, hráčům jsme poděkovali, jak to zvládli."

Pro Deník o den později trenér Třebíče Jiří Mička rovněž oba poslední vítězné duely rozdělil. „Na jihu Čech jsme hráli dobrý hokej," ohlédl se za pondělkem Mička. Ke středě byl, zřejmě i zásluhou konečného pozitivního výsledku, shovívavější: „Tyhle tři body jsou hodně tvrdě vybojovaný."

Zároveň ale připouští, že už jeho myšlenky směřují k dalšímu utkání. Derby v Jihlavě. „Už se na derby těšíme. Určitě budeme chtít také toto utkání zvládnout a dovést do kýženého vítězného konce."

KAREL LÍBAL
VIKTOR MLÁDEK