Horácká Slavia sice brala proti Šumperku dva body za výhru na nájezdy, ale vzhledem k tomu, že v utkání s předposledním celkem přišla o dvoubrankový náskok, je i tento výsledek ztrátou.

Bídné představení nabídli svým fanouškům hokejisté Jihlavy. Se Stadionem sice v předchozích zápasech třikrát vyhráli, tentokráte ale bylo vše naruby.

Dukla nastoupila sice se všemi posilami posledních dnů, ale na ledě se po celé utkání hledala. Opticky se sice po celých šedesát minut hrálo na jednu branku, tu litoměřickou, šancí si však domácí vypracovali pramálo.

Pak stačila jedna chyba, hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho bránícího hráče, kterým byl útočník(!) Gríger, a po perfektně sehrané akci to bylo 0:1.

Dukle nepomohly v utkání přesilové hry, nebezpečná v nich nebyla s výjimkou tyčky Důrase vůbec, oddechový čas, ani power-play v závěru duelu. Všechno se odehrávalo pomalu, bez důrazu i nápadu, jaksi nahodile.

Přesto se na stadionu našel někdo, komu se výkon Dukly líbil. Byl jím asistent domácího trenéra František Zeman: „Náš projev nebyl špatný, ale bohužel hokej se hraje na góly a my jsme je nedali. Šance sice byly, ale Litoměřice hrály velmi zodpovědně dozadu a zaslouženě zvítězily," citoval jeho hodnocení zápasu klubový web.

Ať tak či onak, nedávný lídr WSM ligy prohrál čtvrté utkání v řadě, na tříbodový zápis čeká už přes měsíc, a náhle se ocitla v ohrožení už i jeho současná třetí pozice v tabulce…

Zbytečná ztráta

V Třebíči se setkaly týmy, které letos každé vzájemné utkání dotáhly do samostatných nájezdů. Stalo se tak i počtvrté, což netěšilo ani jeden z týmů.

Hosté sice odvezli nakonec domů bod, ale poslední Most bral body dva a snížil svoji ztrátu právě na Draky. Naopak úspěch Mostu mohl pomoci Horácké Slavii, jenže ta za tři body také nevyhrála a manko na desáté Ústí nad Labem tak stáhla jen nepatrně. „Za dva body jsme ale vděční," uvedl po utkání třebíčský trenér Jiří Mička.

Přitom mohlo být v Třebíči veseleji. Domácí v sedmé minutě využili přesilovku, o šest minut později Kusko zvyšoval už na 2:0. „Zápas jsme začali dobře, první třetina se nám povedla," těšilo Mičku, který přesto o přestávce hráče upozorňoval na ošidnost tohoto stavu.

Marně. Hosté ve druhé třetině snížili, definitivně převzali iniciativu, a zle ostřelovali Vejmelku v brance Horácké Slavie. Domácí opora dlouho odolávala, v závěru druhé periody ale dvakrát kapitulovala a obrat byl na světě 2:3. „Vůbec k tomu nemuselo dojít, měli jsme tam šanci. Kdyby dal Pekr na 3:0…," posteskl si Mička.

„Projevila se česká nátura. Hráči si asi mysleli, že je utkání u konce."

Cíl pro třetí část byl jasný. „Chtěli jsme alespoň vyrovnat." Dlouho se to domácím nedařilo, až šest minut před koncem svojí druhou trefou vyrovnal Raška. Bonusový bod pak zajistil v nájezdech Dolníček.